Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Realizacja Projektu „Bliżej Pieska” w PM nr 23 w Łodzi „Żaczek”


Wpis dodał(a) Agata Skrzynecka
ponad 3 lat temu, wyświetleń 384


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W Przedszkolu Miejskim nr 23 w Łodzi „Żaczek” nauczycielki z grupy IV p. Agata Skrzynecka i p. Joanna Kostrzewa jesienią w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczęły realizację Projektu „Bliżej Pieska”, przeprowadzając z dziećmi zajęcia na temat zwierząt domowych. Dzieci były zapoznane ze zwierzętami, które można hodować w domu, poznały prawidłowe zachowania wobec żywych stworzeń oraz zostały uwrażliwione na pomoc wobec potrzebujących zwierząt zwłaszcza psów i kotów – bezdomnych oraz tych przebywających w schroniskach, a także dowiedziały się kim jest weterynarz i jak wygląda jego praca. Nauczycielki wraz z dziećmi przez ten czas skolekcjonowały albumy i książki na temat zwierząt. Ponadto dzieci przynosiły fotografie bądź rysunki swoich pupilów (kotków, świnek morskich, piesków, chomików) i opowiadały kolegom o swoim zwierzątku: jak się nazywa, jak wygląda, co może jeść, jak o niego dbają, skąd mają zwierzaczka itp. Na podsumowanie tematu nauczycielki z dziećmi wykonały prace plastyczno-techniczne w formie przestrzennej – piesków i kotków, które ozdabiały salę przedszkolną. Dzieciom bardzo spodobał się temat zwierząt i zaczęły przynosić książki o czworonożnych przyjaciołach np. z serii „Zaopiekuj się mną”. W ciągu kolejnych tygodni na relaksacji nauczycielki czytały dzieciom opowiadania różnych zwierząt, które potrzebowały pomocy człowieka. Zostały poruszone ważne tematy związane z opieką nad zwierzakami, podkreślające rolę przyjaźni i odpowiedzialności za życie innej istoty. Dzieci dowiedziały się mi.in. co zrobić, gdy zwierzak się zgubi lub ucieknie, jak zaopiekować się szczeniakiem, dlaczego decyzja o przygarnięciu zwierzęcia nie należy do najłatwiejszych i jak pogodzić stworzenia, które nie mogą się porozumieć..

W PM nr 23 w Łodzi 17 lutego nauczycielki wraz z dziećmi obchodziły Światowy Dzień Kota. W każdej grupie odbyły się zajęcia o tych czworonogach. Dzieci poznały różne gatunki kotów oraz formy zachowania się w stosunku do tych zwierząt. Na koniec wykonały prace plastyczne, które zostały powieszone na tablicy w przedszkolnej szatni.

W ramach realizacji zadań z Projektu „Bliżej Pieska” w PM nr 23 w Łodzi zimą nauczycielki z grupy IV i III p. Agata Skrzynecka i p. Marta Śliwińska zorganizowały akcje „Paka dla psiaka i kociaka” na terenie przedszkola w formie zbiórki karmy i innych potrzebujących rzeczy (ciepłe koce, miski, zabawki) na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Marmurowej w Łodzi. Przy wejściu do Przedszkola powieszono plakat „Bliżej Pieska” informujący o udziale placówki w Projekcie oraz informacje o organizowanej akcji „Paka dla psiaka i kociaka”. Ponadto dla każdego dziecka zostały przygotowane ulotki zachęcające ich opiekunów do zbiórki na rzecz zwierząt. Zbiórka była prowadzona w każdej grupie przedszkolnej. Po zakończeniu akcji Przedszkole otrzymało podziękowanie ze schroniska, a wszystkie dzieci, które pomogły zwierzętom otrzymały od organizatorek Dyplomy oraz słodkie upominki.

Dzięki zadaniom realizowanym w ramach Projektu „Bliżej Pieska” dzieci poznały właściwe zachowania wobec zwierząt, rozwinęły wrażliwość na ich krzywdę oraz świadomość, że zwierzęta posiadają zdolność odczuwania i należy przejawiać w stosunku do nich życzliwość i troskę.

 

Nauczycielki z PM nr 23 w Łodzi „Żaczek”

Agata Skrzynecka

Joanna Kostrzewa

Marta Śliwińska

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Agata SkrzyneckaWyślij wiadomość
do Agata Skrzynecka

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Agata Skrzynecka

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!