Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

BIAŁO-CZERWONI


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
ponad 3 lat temu, wyświetleń 553


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Niedawno obchodziliśmy Dzień Flagi. Przy tej okazji przypomnieliśmy sobie legendę o Czechu, Lechu i Rusie, o początkach powstania naszego kraju, o znaczeniu naszych barw narodowych. Wyszukiwaliśmy bieli i czerwieni we flagach naszych najbliższych sąsiadów. Podczas licznych zabaw i zajęć utrwaliliśmy ważne wiadomości związane z naszą ojczyzną. Sześciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 52 oprócz komponowania barw narodowych, stemplowały napis FLAGA POLSKI. „Biedronki” samodzielnie wykonały rekwizyty, które można było zabrać na majowy spacer lub wykorzystać do zabawy ruchowo-tanecznej. Wykonały je z białych i czerwonych pasków bibuły oraz szaszłykowych patyków.

Jesteśmy dumni z tego, że w Polsce mamy takie różnorodne krajobrazy, że możemy podziwiać: góry, jeziora, morze, mnóstwo rzek, wspaniałe parki narodowe, rezerwaty przyrody, piękne zabytki przypominające naszą historię, ale też nowoczesne obiekty. Podczas majowych świąt we wszystkich miastach, a tym samym również w naszych Katowicach, królowały barwy biało-czerwone. Majówka w tym roku była niestety zimna. Czekamy więc cierpliwie na nadejście cieplutkiego maja…

 


Zobacz wszystkie wpisy
od Maria KlimczakWyślij wiadomość
do Maria Klimczak

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się