Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bajeczna księga uczniów klasy 1A SP nr 21 w Gdyni


Wpis dodał(a) julia kalczuk
miesiąc temu, wyświetleń 150


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Uczniowie 1A stworzyli wspaniałą opowieść o prastarym debie, który wspólnymi siłami mieszkańców lasu, dzieciaków z pobliskiej szkoły oraz staraniom lokalnej sołeczności udało sie uratowac przed wycięciem na rzecz nowej drogi. Mieszkańcy  lasu i dębu, zaniepokojeni czerwonym krzyżem umieszczonym na pniu dębu szukają pomocy u ludzi. Dzięki mądrym dzieciakom z pobliskiej szkoły udaje się nagłośnic temat i ułozyc plan działań po uratowaniu prastarego drzewa. Na pomoc przychodzą również seniorzy z sąsiedzkiegu domu opieki,  którzy wspólnie z uczniamni starają się o nadanie drzewu statutu pomnika przyrody. Wraz z rodzicami uczniowie kręcą filmiki o dębie, jego mieszkańcach i wystawiają na You Tube, by jak najwięcej ludzi dowiedziało sie o planowanym wycieciu dębu. Po wielu przedsięwzięciach i staraniach udaje sie osiągnąć zamierzony cel - dąb jest uratowany i podlega szczególnej ochronie, a obok niego zostaje umieszczona tabliczka z napisem "Pomnik przyrody". 

Uczniowie bardzo się zaangażowali w pisanie "Bajecznej księgi",  pilnie sledzili losy naszych bohaterów i byli dumni ze swego wspólnego dzieła. 

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od julia kalczukWyślij wiadomość
do julia kalczuk

Komentarze

Wyślij wiadomość do julia kalczuk