Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Projekt "Bliżej pieska" w ZSP 3


Wpis dodał(a) Anna Żmuda
miesiąc temu, wyświetleń 75


Wpis został sprawdzony przez moderatora

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” – to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt. W tę wiedzę należy wyposażać społeczeństwo – a najlepiej zacząć właśnie od dzieci, od ich fascynacji światem, przyrodą i zwierzętami, która w prosty sposób może być przekształcona w wiedzę praktyczną: jak właściwie traktować zwierzęta, dbać o nie, porozumiewać się z nimi. Kierując się tą myślą, dzieci z grupy „Puchatki” wzięły udział w projekcie edukacyjnym pt.”Bliżej Pieska”. Podczas realizacji projektu mogliśmy nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczyć się właściwego zachowania wobec nich. Stworzyliśmy kodeks właściwego zachowania wobec zwierząt, kącik czytelniczy z czasopismami i książkami o tematyce psów, piekne prace plastyczne, braliśmy udział w wielu zabawach oraz zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Anna ŻmudaWyślij wiadomość
do Anna Żmuda

Komentarze

Wyślij wiadomość do Anna Żmuda