Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Wielka psota w Dzień Kota


Wpis dodał(a) Lucyna Pawlicka
tydzień temu, wyświetleń 53


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Nie jest tajemnicą, że je kochamy, przytulamy… Mają one swoje święto. O kogo chodzi? O KOTY! 17 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Kota! Jako pierwsi zaczęli go oficjalnie obchodzić Włosi. Tym samym postanowili zwrócić uwagę na te zwierzaki, które towarzyszą ludziom od wieków. Los kotów na całym świecie jest bardzo różny.            W naszym kraju też. Jedne mieszkają w domach, inne niestety na ulicy a jeszcze inne w przedszkolu! Ten dzień dla wszystkich okazał się wyjątkowy. Na przedszkolaków z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach czekało wiele atrakcji oraz zabaw nawiązujących do naszych ukochanych kiciusiów. Dzieci obejrzały na dużym ekranie prezentację ”ABC zdrowia kota”, rozwiązywały łamigłówki, brały udział  w różnorodnych konkurencjach oraz prezentowały swoje kocie stroje. Dużą frajdę sprawiło wszystkim połączenie online z lekarzem weterynarii. Podczas rozmów padało dużo pytań dotyczących „posiadania” kota. Okazało się, że wychowanie tych przemiłych stworzeń nie zawsze jest łatwe. Mają one silne charaktery i nie można ich tak ułożyć jak psów. Jednak przytulenie się do kociego futerka, głaskanie i słuchanie kojącego mruczenia wynagradza wszystko. Wspólna świętowanie zapadnie wszystkim na długo w pamięci.  

 

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Lucyna PawlickaWyślij wiadomość
do Lucyna Pawlicka

Komentarze

Wyślij wiadomość do Lucyna Pawlicka