Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

PM7 w Legionowie "Bliżej pieska"


Wpis dodał(a) Ewa Chmielewska
9 miesięcy temu, wyświetleń 152


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Janusza Korczaka w Legionowie zorganizowało w okresie od 1 grudnia 2020 r. do 15 stycznia 2021 zbiórkę darów dla czworonogów ze schroniska w Nowym Dworze Maz. pod opieką Fundacji „Przyjaciele Braci Mniejszych”. Zebrano karmę i makarony, koce i poduszki, smycze, obroże i szelki oraz zabawki.

Dodatkowo w ramach projektu „Bliżej pieska” grupa integracyjna 5-latków „Odkrywcy” w tygodniu od 11.-15.01.2021 r. realizowała temat kompleksowy „Podaj łapę”. Dzieci poznały różne rasy psów oraz psy, które pracują. Rozmawiały na temat zasad postępowania i opieki nad zwierzętami ze schroniska. Dowiedziały się także, jak się zachować i bronić, gdyby zaatakował pies. Nauczyły się również piosenki „A ja mam psa” oraz wykonały pracę plastyczną przedstawiającą pieska.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Ewa ChmielewskaWyślij wiadomość
do Ewa Chmielewska

Komentarze

Wyślij wiadomość do Ewa Chmielewska