Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Integracja dzieci z nowym kolegą


Wpis dodał(a) Judyta Frąnkowska
rok temu, wyświetleń 257


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Integracja grupy jest bardzo ważna. Dlatego od pierwszych dni w przedszkolu moich trzylatków starałam się aby dzieci poznały swoje imiona i zwracały się nimi do siebie, aby wspólnie się bawiły i śmiały. Motylki są grupa bardzo otwartą i pogodną i proces integracji przebiegł bezproblemowo. Dzieci bardzo szybko nawiązały pierwsze przyjaźnie. Pomagają sobie kiedy ktoś potrzebuje pomocy lub płacze. Od niedawna do naszej grupy dołączył nowy kolega, w dodatku który nie mówi w języku polskim. Bałąm się, że włączenie go do już zżytej grupy będzie trudne, zwłąszcza ze względu na barierę językową. Jednak dzieci poraz kolejny miło mnie zaskoczyły. Wystraczyło kilka wspólnych zabaw integracyjnych oraz zaangażowanie dzieci w oprowadzenie kolegi po sali, pomoc w codziennych czynnościach i dzieci trakują go jakby był z nami od pierwszych dni. Zauważam, że nawet uczą go prostych słów, proszą aby po nich powtórzył. Jest to naprawdę miód na moje serce. Czeka nas jeszcze wiele fajnych, WSPÓLNYCH przygód :).

Komentarze

Wyślij wiadomość do Judyta Frąnkowska
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz