„Jak postępować z wirusami i się nie nudzić gdy jesteśmy sami”

Wpis dodał(a) Agnieszka Piasecka

Obchody Dnia Pluszowego Misia w Przedszkolu Samorządowym nr 82 „Stumilowy Las”  w Białymstoku.

25 listopada obchodziliśmy „Światowy Dzień  Pluszowego Misia.” To święto hucznie obchodzimy w naszym przedszkolu od początku jego istnienia. W tym roku z uwagi na zaistniałą sytuację przedstawienie postanowiliśmy nagrać, zaś nasi milusińscy mogli obejrzeć je ze swoimi paniami bądź rodzicami.

Święto Pluszowego Misia łączy w sobie dwa kluczowe  elementy, dwóch największych przyjaciół dzieci: książkę i pluszowego misia. To do misiów przytulają się nasze dzieciaki, one potrafią pocieszyć i ukoić łzy. Książka zaś przenosi w  inny świat, rozwija horyzonty, pozwala stawać się doskonalszymi.

Co roku przedstawienie dotyka innych problemów wychowawczych. W tym roku nie mogło zabraknąć treści prozdrowotnych. Bohaterowie rzecz jasna pozostali tacy sami, to:  Misie, Tosia

i  inne zabawki. Tym razem Tosia się rozchorowała, a przyczynę jej choroby  dobrze  znała  laleczka, która była z dziewczynką w przedszkolu. .Otóż Tosia bawiła się z chłopcem , który był przeziębiony i w dodatku podczas kaszlu nie zasłaniał twarzy.  Laleczka, bystra obserwatorka dostrzegła także, że inne dzieci biorą  do buzi brudne ręce  i zapominają o ich częstym myciu.

Zabawki były zdziwione zachowaniem dzieci, pamiętały bowiem, jak Tosia im się chwaliła, że o zarazkach i bakteriach  uczyła się w szkole, że choć są niewidoczne, to stwarzają ogromne zagrożenie.

Zabawki, wierni przyjaciele dziewczynki postanowiły Tosi o wszystkim przypomnieć. Wykonały więc wymowne rysunki, ukazujące wygląd bakterii oraz  wirusów i podczas gdy dziewczynka spała , rozłożyły je na podłodze. Po obejrzeniu obrazków nasza bohaterka wszystko zrozumiała, podziękowała zabawkom za troskę i   zadeklarowała , że  przypomni o  ważności dbania o  zdrowie innym dzieciom. Dodatkowo zabawki  zwróciły uwagę Tosi na książki,  bo zauważyły, że ostatnio dziewczynka zbyt rzadko  po nie sięga, a to właśnie książka w chwilach samotności jest najlepszymi przyjacielem.

Przedstawienie kończy się hucznymi obchodami urodzin misiów. Po raz kolejny zabawki działając razem spisały się na medal, zadbały bowiem o prawidłowy  rozwój dzieci , nie tylko fizyczny ale także duchowy. My zaś, jako wychowawcy mamy przekonanie , że w sposób atrakcyjny i przystępny przekazaliśmy dzieciom  tak ważne w dzisiejszych czasach  treści.

Anna Rynkiewicz

Justyna Bryndza