Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dzień Kundelka i zbiórka karmy dla schroniska w Sokołowie Podlaskim


Wpis dodał(a) Elżbieta Małkus
tydzień temu, wyświetleń 32


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dzień Kundelka w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Sokołowie Podlaskim co roku jest doskonałą okazją do organizacji akcji "Paczka dla zwierzaczka" - zbiórki karmy dla bezdomnych czworonogów w schronisku. To nie pierwsza tego typu  akcja, która odbyła się  w ramach  autorskiego projektu edukacyjnego "Mali wolontariusze to my!" . Akcję rozpoczęły zajęcia związane z Dniem Kundelka, który przypada 25 października. Przedszkolaki wzięły udział w pogadance o bezdomnych zwierzętach, odgrywały scenki dramowe, oglądały bajki edukacyjne, rozmawiały o konieczności szacunku dla czworonożnych przyjaciół, stworzyły Kodeks Przyjaciela Zwierząt. Po zakończonej zbiórce koordynatorzy przekazali zebraną karmę wolontariuszom sokołowskiego schroniska. Dzięki zaangażowaniu dzieci, rodziców oraz wychowawców bezdomne czworonogi otrzymały ogromny zapas psich smakołyków.

Elżbieta Małkus

Miejskie Przedszkole Nr2 w Sokołowie Podlaskim

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Elżbieta MałkusWyślij wiadomość
do Elżbieta Małkus

Komentarze

Wyślij wiadomość do Elżbieta Małkus