Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Przedszkole nr 37 w Lublinie - projekt "Bliżej pieska"


Wpis dodał(a) Barbara Tylec
tydzień temu, wyświetleń 41


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dzień Kundelka w Polsce obchodzony jest dnia 25 października. W związku z tym cały ten miesiąc w naszym przedszkolu prowadzone były działania dotyczące naszych czworonożnych przyjaciół. Dzieci z grupy 5 i 7 Przedszkola nr 37 w lublinie wraz z wychowawczyniami w ramach projektu "Bliżej pieska" zorganizowały pomoc dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Podczas akcji zbierana była mokra karma w puszkach, której schronisko najbardziej potrzebowało. Zwieńczeniem zbiórki było przedstawienie teatralne pt. "Smutny piesek", które odbyłosię 25 października w Dzień Kundelka. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane do schroniska. Dziękujemy całej społeczności przedszkola za ogromne zaangażowanie. Oprócz tych ważnych wydarzeń dzieci w ramach projektu "Bliżej Pieska" zorganizowały w swojej sali kącik o psiej tematyce, oraz uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez Panią Dagmarę z Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE. Podczas spotkania dzieci miały okazję przyjrzeć się bliżej działalności fundacji, a także poznały sposoby prawidłowej opieki nad zwierzętami, oglądały psie akcesoria i poznawały ich przeznaczenie. Dzięki tym wszystkim aktywnościom, dzieci mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczyły się właściwego zachowania wobec nich.

Barbara Tylec

Przedszkole nr 37 w Lublinie

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Barbara TylecWyślij wiadomość
do Barbara Tylec

Komentarze

Wyślij wiadomość do Barbara Tylec