Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

ZSP W Przewornie: czterolatki "Tygryski' projekt ,,Bajeczna księga'


Wpis dodał(a) Katarzyna Jankowska
6 miesięcy temu, wyświetleń 176


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dzieci z naszej grupy "Tygryski'' bardzo lubią słuchać bajek. Gdy opowiedziałam im o projekcie "Bajeczna księga'' i o tym, że same wspólnie mogą stworzyć swoją bajkę bardzo się ucieszyły. Rodzice wykazali się nie mniejszym entuzjazmem. I tak pod koniec września rozpoczęliśmy swoją przygodę. Pierwszego dnia wszystkie dzieci chciały zabrać do domu księgę, aby dopisać swoją część. Ustaliliśmy, że będziemy działać według listy z dziennika, jednego dnia osoba z początku listy, następnego z końca listy. Codziennie po poobiednim odpoczynku odczytywaliśmy wspólnie dopisaną  część  opowiadania i oglądaliśmy ilustrację wykonaną przez dziecko. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością. Ponieważ nie wszystkie potrafiły zilustrować swoje opowiadania to wiele ilustracji tworzono metodą kolażu. Stary dąb w naszej opowieści  zyskał imię "Marian'' na cześć leśniczego, który wraz z dziećmi z grupy "Tygryski'' prowadził zaciętą batalię z panem burmistrzem  i inżynierem Robótką o zachowanie go przy życiu a jednocześnie o dom dla jego mieszkańców. Dąb "Marian'' został ocalony. Stał się pomnikiem przyrody. Wszyscy mieszkańcy mogli czuć się już bezpiecznie. Wprowadziło się również kilku nowych mieszkańców. Dzięki kamerze zamontowanej na starym dębie dzieci mogły obserwować życie zwierząt przez cały rok. Każdego dnia dzieci  z niecierpliwością czekały na dalszy ciąg opowiadania. Tworząc "Bajeczną księgę'' wszyscy bawiliśmy się świetnie. Była to nasza pierwsza przygoda z "Bajeczną księgą'', ale jestem pewna, że nie ostatnia.

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Katarzyna JankowskaWyślij wiadomość
do Katarzyna Jankowska

Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Jankowska