Bajeczna Księga Przedszkola Sióstr Jadwiżanek w Brzeźnicy

Wpis dodał(a) Ewa Dziubanek

Witamy wszystkich uczestników konkursu i zapraszamy do naszej fotorelacji z tego wydarzenia. Nasze przedszkole położone jest w malowniczej wiosce na Dolnym Śląsku, u podnóża Gór Bardzkich. Są to piękne, górzyste tereny, porośnięte gęstymi lasami i zamieszkiwane przez dzikie zwierzęta - muflony, daniele, dziki, zające.

Nasze przedszkole to mała społeczność składająca się głównie z rodzin pracujących w gospodarstwach rolniczych.Dlatego temat zielonej biedronki bardzo przypadł wszystkim do gustu. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami z zapałem przystąpiły do wspólnego projektu tworzenia bajki.

Na początku Siostra Dyrektor przeczytała wszystkim przedszkolakom początek bajki: "O zielonej biedronce i balu na łące", która ze względu na swój odmienny wygląd nie czuła się dobrze pośród innych mieszkańców łąki. Wszystkie dzieci były bardzo zaintrygowane opowieścią i nie mogły się doczekać, kiedy będą mogły uczestniczyć w jej przygodach.

Temat odmieności nie jest obcy w naszym przedszkolu, ponieważ w naszej wspólnocie również znajdują się dzieci zmagające się z niepełnosprawnością. Zagadnienia takie jak: odmienność, tolerancja, szacunek dla każdego człowieka są szczególnie podkreślane w procesie wychowania naszych pociech.

Tak jak już wspominaliśmy większość naszych przedszkolaków pochodzi z rodzin wiejskich, więc w trakcie tworzenia bajki nie obyło się bez akcentów rolniczych (np.podróż biedronki traktorem na bal :).

Każde dziecko znalazło okazję do odzwierciedlenia swoich marzeń i pasji w trakcie tworzenia kolejnych przygód głównej bohaterki.

Pisanie bajki przebiegało sprawnie i wszyscy zgodnie z ustalonymi zasadami wywiązywali się  ze swoich zadań. Nawet epidemia koronawirusa nie przeszkodziła w realizacji tego projektu. Dziękujemy organizatorom za stworzenie nam możliwości uczestniczenia w tak cenne i ciekawej inicjatywie. Dziękujemy!

Dzieci, Rodzice i Grono Pedagogiczne Przedszkola Sióstr Jadwiżanek w Brzeźnicy

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.

od Ewa Dziubanek

do Ewa Dziubanek