Bajeczna księga u Myszek z Miejskiego Przedszkola nr 93 w Katowicach

Wpis dodał(a) Aleksandra Radomska-Maroń

Grupa Myszek to niezwykle kreatywne dzieciaki, które żadnych wyzwań się nie boją. Pod lupę wzięliśmy projekt "Bajeczna księga" i tak jak się spodziewałam stał się on idealnym pomysłem na pobudzenie fantazji. Zaczęliśmy w drugim semestrze roku szkolnego 2019/2020. Wszystko zaczęło się wręcz cudownie. Rodzice z chęcią zadeklarowali swój udział, wszystko było już gotowe, strona tytułowa zrobiona. Początek histori znalazł się w zeszycie, który stał się bajką naszej grupy. Aż tu nagle pech... Bajka nie mogła chodzić po domach przedszkolaków z racji pandemii. I co dalej? Panika, ze nie skończymy? Nie... Nic z tych rzeczy! Online też przecież można pracować. Dlatego ze stron papierowych przenieśliśmy się na format zapisu komputerowego. Ale spokojnie, podstawowa wersja nadal istnieje - wszystko pięknie wklejamy. Można rzec, że jesteśmy szczęściarzami, bo mamy aż dwa egzemplarze - podstawowy i ten online'owy.

Co do samej bajki to nieskromnie powiem, że jest wspaniała. Zarówno dzieci jak i rodzice zasługują na wielkie, a nawet na gigantyczne brawa. Bo czy to nie cudowne mieć świadomość, że czytamy bardzo przyjemną bajkę dla dzieci o biedronce Zuzi która wyruszyła do "Barwbaju"? Która ma przyjaciółkę Elizę, która stała się wróżką? Do tego wszystkiego droga mleczna ma smak mleka! Na koniec dodam, że możemy w niej spotkać 25 małych bohaterów, czyli dzieci z naszej grupy. Nie zapomnieli również o nas - nauczycielkach. Także miło mi poinformować, że również jestem przyjaciółką biedronki Zuzi.

Takie projekty bardzo zbliżają dzieci i rodziców, a dzięki powstałej książce będziemy mieć pamiątkę na wiele, wiele lat.

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.

od Aleksandra Radomska-Maroń

do Aleksandra Radomska-Maroń