Bajeczna Księga-grupa 4,5, 6-latków z Pawlikowic

Wpis dodał(a) Katarzyna Kornio

Grupa 4, 5 i 6-latków z Pawlikowic z wielkim zaangażowaniem i kreatywnośćią przystąpiła  wspólnie z nauczycielkami, rodzicami i dziećmi do projektu. Nauczycielki z przedszkolakami zaczynając projekt wymyśliły różnych bohaterów bajki. Dzieci na zajęciach plastycznych wykonały z papieru kolorowe motyle, biedronki, ślimaki, jaszczurki, koniki polne, pszczoły itp. Czwartego grudnia we wtorek nauczycielki wykonały piękną dekorację nawiązującą do bajki, natomiast dzieci przyszły ubrane na zielono, dziewczynki wcieliły się w rolę kolorowych kwiatów, natomiast w rolę tytułowej zielonej biedronki Zuzi przeistoczyła się dziewczynka z grupy średniaków o tym samy imieniu co nasza tytułowa zielona biedronka,(strój zielonej biedronki w którą dzieci przebierały  się przy wykonywaniu zdjęć do projektu uszyła jedna z nauczycielek). W tym dniu dzieci miały wykonane pamiątkowe zdjęcie, które zostało umieszczone na tytułowej stronie  w naszej „Bajecznej Księdze”. Podczas wykonywania zdjęcia dzieci trzymały kolorowe owady i zwierzątka, które zrobiły na zajęciach plastycznych. Następnie dzieci wysłuchały wstępu do opowiadania i osoba, która wymyśliła najciekawszą historię zabierała księgę do domu.Przedszkolaki oraz rodzice byli bardzo zaangażowani w projekt, powstały wspaniałe ilustracje i ciekawe historie. Nasza Księga przeżyła także przygody, ponieważ jedna z mam położyła ją na dachu samochodu i podczas gdy jechała, książka wpadła do rowu nieopodal łąki, na szczęście podjęliśmy intensywne poszukiwania, angażując rodziców i  pobliską parafię. Książkę odnalazła nauczycielka z sąsiedniej szkoły i przywiozła ją do naszej placówki siostra zakonna, która prowadzi zajęcia z religii. Z powodu pandemii księgę tworzyliśmy drogą elektroniczną, niestety nie udało nam się jej całej odczytać i stworzyć z dziećmi ciekawego zakończenia ze względu na małą liczebność przedszkolaków w placówce, dlatego planujemy we wrześniu kontynuację projektu i dokończenie opowieści.

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.

od Katarzyna Kornio

do Katarzyna Kornio