Przedszkole Gminne w Chotomowie grupa Żuczki

Wpis dodał(a) Katarzyna Piotrowska

Przedszkolaki z grupy „Żuczki”  z Przedszkola Gminnego w Chotomowie  z wielką radością przystąpiły do projektu czytelniczego „Bajeczna Księga" na początku listopada 2019 r. Dzieci wraz z rodzicami bardzo chętnie podjęli wyzwanie w tworzeniu dalszego ciągu przygód Zielonej Biedronki  i ochoczo zgłaszały się do tworzenia kolejnych stron księgi. Przygody Zuzi stały się bliskie dzieciom, ponieważ opowiadały o przedszkolu, do którego uczęszczała oraz o jej relacjach z koleżankami i kolegami. Po każdej dopisanej części przygód Zielonej Biedronki  odczytywaliśmy w przedszkolu cały tekst bajki. Dzieci z niecierpliwością czekały na przeczytanie kolejnych, napisanych rozdziałów i wspólnie zastanawiały się co jeszcze może  przydarzyć się naszej malutkiej Zuzi. Bohaterami naszej Bajecznej Księgi oprócz tytułowej Zielonej Biedronki Zuzi zostali m.in. motylek Leoś, konik polny – Krzyś, pani pajęczyca Zofia, żuczki – Antoś i Krzyś, świetliki Gucio i Filip oraz pszczółki, trzmiele i biedronki. Nasza mała bohaterka przeżyła wiele przygód z całą gromadką mieszkańców łąki, a jej kolejne przygody były okazją do rozmów na temat takich wartości jak: przyjaźń, szacunek, tolerancja. W trakcie projektu rodzice wraz z dziećmi wykazali się ogromną wyobraźnią i aktywnością twórczą, zaangażowali się do współpracy z przedszkolem w ramach wspierania rozwoju dzieci oraz promowali rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Cele zostały osiągnięte. Udział w projekcie sprawił nam wiele radości i dostarczył niezapomnianych wspomnień. Efekt końcowy Bajecznej Księgi przerósł moje oczekiwania. Dziękujemy za umożliwienie nam wzięcia udziału w projekcie.

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.

od Katarzyna Piotrowska

do Katarzyna Piotrowska