PRZEDSZKOLAKI Z GRABÓWKI I ICH "BAJECZNA KSIĘGA"

Wpis dodał(a) Agnieszka Sawicka

Dzieci z grupy I z Przedszkola Samorządowego w Grabówce bajkę "O zielonej biedronce i balu na łące" wysłuchały w przedszkolnej bibliotece. Przygodę z "Bajeczną księgą" rozpoczęły w sposób symboliczny, poprzez odbicie pod swoim imieniem w księdze palca zamoczonego w farbie. Wykonały też pracę plastyczną, oczywiście z zieloną biedronką w roli głównej.

Dzieci z niecierpliwością czekały na moment, kiedy mogły zabrać naszą księgę do domu. Rodzice i rodzeństwo trzylatków chętnie zaangażowali się w projekt czytelniczy. Historie wymyślone w domach przedszkolaków czytaliśmy w przedszkolu. Za każdym razem brawami nagradzaliśmy naszych małych i dużych pisarzy i ilustratorów.

W czasie, kiedy wszyscy zostaliśmy w domach w czasie trwania pandemii, nawiązaliśmy do naszego projektu, aby jeszcze raz przypomnieć sobie historię biedronki. Dzieci zostały zaproszone do wykonania bajecznych biedronek, w wymarzonych przez siebie kolorach.

Dziękujemy za wspaniały projekt czytelniczy. Nie możemy się doczekać, kiedy wrócimy do przedszkola i wszyscy razem zatańczymy na "bajecznej łące" z biedronką. Wszak projekt czytelniczy, to także inspiracja do działań plastycznych, muzycznych czy teatralnych. Przesłanie bajki niech towarzyszy nam i wszystkim uczestnikom projektu z całej Polski. Każdy z nas jest inny, a co za tym idzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Obyśmy umieli to każdego dnia zauważać i doceniać.

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.

od Agnieszka Sawicka

do Agnieszka Sawicka