Sprawozdanie z realizacji projektu "Bliżej Pieska"

Wpis dodał(a) Monika Żbikowska

W roku szkolnym 2019/2020 dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Koszałka Opałka w Legionowie wzięły udział w projekcie pod hasłem: "Bliżej Pieska", który został zorganizowany przez znane czasopismo dla nauczycieli - Bliżej Przedszkola. Podczas realizacji projektu przeprowadzony został szereg zajęć dydaktycznych w trakcie których przedszkolaki  poznały różne rasy psów, prawa zwierząt i obowiązki związane z opieką nad nimi, zasady obowiązujące podczas kontaktu z czworonożnymi pupilami oraz akcesoria niezbędne każdemu pieskowi. Omówione zostały również zagadnienia związane z psią służbą człowiekowi. Dzieci dowiedziały się, iż pieski mogą pełnić funkcje przewodnika, ratownika, psa pasterskiego, tropiciela itp. Podczas jednych z zajęć nasze przedszkole odwiedzili specjalni goście: suczki „Figa” i „Bunia” oraz kot „Prążek” wraz ze swoimi opiekunami. W czasie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się jaką rolę odgrywają zwierzęta w społeczeństwie. Uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z nimi, wcielały się w rolę psów i kotów, poznały prawa zwierząt i obowiązki związane z opieką nad nimi. Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii, a ich głównym celem było edukowanie przedszkolaków z zakresu właściwego zachowania się wobec zwierząt.

W październiku zorganizowana została zbiórka pożywienia na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Józefowie. Dzieci i ich rodzice z dużym zaangażowaniem włączyli się w pomoc, przynosząc karmę, koce, miski, legowiska.

Podczas realizacji projektu dzieci z naszego przedszkola brały udział w konkursach plastycznych: „Piesek leci” oraz „Mój przyjaciel pies”. Przepiękne prace przedszkolaków można było podziwiać na wystawie zorganizowanej w naszym przedszkolu.

W trakcie trwania projektu dzieci zdobywały wiedzę poprzez wykorzystywanie różnorodnych metod pracy, zachęcane były do aktywności, samodzielnego poszukiwania i doświadczania.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Monika Żbikowska

do Monika Żbikowska