Przedszkole "Słoneczne" w Wasilkowie

Wpis dodał(a) Monika Szkiłądź

W roku szkolnym 2019/2020 w filii Przedszkola „Słonecznego” w Wasilkowie została zorganizowana zbiórka karmy na rzecz kotów z fundacji „Kotkowo”. Dzieci wraz z rodzicami aktywnie włączyły się w pomoc bezdomnym kotom. Chcąc przekazać dzieciom wiedzę, ciekawostki a przede wszystkim uwrażliwić na potrzeby kotów przez cały tydzień nasze działania dydaktyczno – wychowawcze skupiliśmy na „kocich sprawach ”. Przedszkolaki dowiedziały się o życiu zwierząt, a także  jak należy się nimi opiekować i jak ważne jest niesienie pomocy tym które kiedyś miały dom, ale go straciły. Podczas zajęć plastycznych tworzyły z różnych materiałów plastycznych portrety swoich milusińskich. Chcąc jeszcze bardziej przybliżyć życie kotów i ich potrzeby zaprosiliśmy do przedszkola Panią Agatę  Klinon z fundacji „Kotkowo”, która w bardzo przystępny i interesujący sposób przekazała informacje na temat swoich podopiecznych. Starsze dzieci obejrzały prezentację multimedialną "Wszystko o kotach dużych i małych", dzięki której dowiedziały się wiele ciekawostek o dzikich kotach. Młodszym dzieciom p. Agata przebrana za ,,kotka”  przeczytała o nim bajkę.

Pani Agata uwrażliwiła dzieci na to , że kot jest żywą, czującą istotą i największą krzywdą jest dla niego utrata opiekuna, którego pokochał. Uwieńczeniem tej wizyty było przekazanie fundacji ,,Kotkowo” zebranej karmy i smakołyków potrzebującym zwierzętom.

Pod koniec tygodnia odbyła się zabawa integracyjna „Bal czarnego kota” Dzieci przebrane za koty i kociaki bawiły się na balu „Czarnego kota”. Wspólne zabawy, zagadki, konkursy rozbawiły wszystkie dzieci. Kocia muzyka zakończyła zabawę. Podczas zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego dnia było podkreślenie znaczenia roli kotów
 w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Monika Szkiłądź

do Monika Szkiłądź