Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

MNIEJSI I WIĘKSI CZYTELNICY


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
ponad 4 lat temu, wyświetleń 728


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Zdarza się, że w każdej grupie wiekowej jest przedszkolak, który próbuje czytać lub już czyta. Umiejętność ta rozwija się prędzej czy później, zależy to od indywidualnych predyspozycji rozwojowych dziecka. Dzieci, które chętnie słuchają tekstu czytanego przez dorosłych, które obcują z książką na co dzień, posiadają swoją dziecięcą biblioteczkę - mają ułatwiony start w tym właśnie zakresie. W naszym przedszkolu odbyło się wiele różnorodnych spotkań czytelniczych, które prowadzone były cyklicznie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Brały w nich udział przeważnie dorośli: rodzice, bibliotekarki, nauczyciele. Czasami jednak odwiedzali nas również nasi absolwenci, aby czytać młodszym kolegom i koleżankom. Ostatnio był u nas Bartek z trzeciej klasy, który nie tylko czytał, ale poprowadził z przedszkolakami zabawy oraz specjalnie przez siebie przygotowany na tę okazje quiz. „Biedronki” były zachwycone i zaciekawione tym, co zaoferował im starszy kolega. Poradził sobie doskonale – jesteśmy z niego bardzo dumni. Było to wielce ciekawe spotkanie czytelnicze dla wszystkich jego uczestników.

Oprócz tego typu działań, tak jak co roku, wiele naszych rodzin brało udział w V Ogólnopolskim Konkursie „Wielka Liga Czytelników”. W trakcie realizacji projektu dzieci tworzyły swoje „Pamiętniki Młodego Czytelnika”, w których ilustrowały poznane podczas „rodzinnego czytania” lektury z obowiązującej listy. Aktualnie czekamy na podsumowanie i wyniki tegorocznego przedsięwzięcia.

 

Pozdrowienia z Miejskiego Przedszkola nr 52 w Katowicach

 

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się