"Kosmiczna przygoda" z udziałem SÓWEK z MP "Słoneczna Ósemka" w Ełku

Wpis dodał(a) Emilia Szumiło

Kosmos i kosmiczna przestrzeń wciąż skrywa przed nami tajemnice. Wszechświat to potęga, która obfituje w wiele nierozwiązanych zagadek. 5 latki z gr. "Sówki" miały okazję zmierzyć się z potęgą kosmosu. Od początku zadawały wiele pytań: "Jak długa jest droga mleczna i czy naprawde jest z mleka?, "Czy planety nie wypadną z orbit?, "Czy ufoludki naprawdę istnieją? i wiele, wiele innych... Tematyka kosmosu jest fascynująca i taki też był nasz cały tydzień. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od podróży rakietą, przemierzyliśmy cały Układ Słoneczny starając się zapamiętać nazwy kolejno odwiedzanych planet. Pierwszym przystankiem był Merkury, który zainspirował na do stworzenia "Kosmicznej lawy w butelce" we współpracy z 6 latkami. Następny był Księżyc, na którym lepiliśmy babki z piasku księżycowego wykonanego z mąki i oliwki dziecięcej wraz z Biedronkami. Na Jowiszu powstała autorska gra planszowa "Układ Słoneczny - nasza gra matematyczna", która pozwoliła utrwalić zdobytą wiedzę w minionych dniach. Wyprawę kosmiczną zakończyliśmy na Marsie, gdzie OZOBOTY w roli łazików badały czerwony piasek. Tydzień o kosmosie minął błyskawicznie, dzieci już pytają się czy jeszcze tam wrócimy...

Emilia Szumiło

nauczyciel MP "Słoneczna Ósemka" w Ełku