Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Relacja z udziału w Projekcie "Bliżej pieska"


Wpis dodał(a) Magdalena Weiland
miesiąc temu, wyświetleń 102


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dnia 31.01.2020 roku grupa 4 - latków z Przedszkola "Solaris" w Gdańsku wzięła udział w projekcie "Bliżej pieska" poprzez zrealizowanie scenariusza zajęć, którego celem było wzbudzenie wrażliwości w stosunku do zwierząt (na przykłądzie psa i kota) oraz zapoznanie z podstawowymi potrzebami zwierząt domowych. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, wykazały się dużą empatią podczas rozmowy o traktowaniu zwierząt. Z zaciekawiem wysłuchały opowiadań o "Zwierzętach z podwórka" - na przykładzie psa i kota. Na podstwie opowiadań nauczycielka z dziećmi stworzyła kodeks właściwego zachowania wobec zwierząt. Podopieczni nauczyli się również piosenki, która przybliżała zachowania małego pieska. Podsumowaniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej szczęśliwego pieska.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Magdalena WeilandWyślij wiadomość
do Magdalena Weiland

Komentarze

Wyślij wiadomość do Magdalena Weiland