Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bajeczna Księga-grupa 4,5, 6-latków z Pawlikowic


Wpis dodał(a) Katarzyna Kornio
9 miesięcy temu, wyświetleń 170


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Nasz Bajeczna Księga powędrowała do Mateuszka, który z rodzicami napisał niesamowitą opowieść. Rozpoczęły się konkursy na balu. Dzieci ustawiły  się w kole. Zuzia stanęła obok Żuczka Stasia, ubranego jak dyrygent, oraz blisko pszczółki Małgosi.  Pani przedszkolanka poprosiła, aby zaczął Franek, który powiedział że przebrał się za artystę i może namalować  co tylko będzie chciał. Potem zgłosiła się mrówka Alinka, która przebrała się za piękną czerwoną truskawkę, ponieważ to  był jej ulubiony owoc. Kiedy dzieci już opowiedziały o swoich strojach przyszedł czas na Zuzię, która powiedziała że przebrała się za księżniczkę. Zuzia powiedziała, że księżniczki są przepiękne i wyjątkowe jak ona, ponieważ rzadko spotyka się zielone biedronki. Wszystkie dzieci były tak zachwycone zieloną biedronką i postanowiły ją wybrać na królową balu. Po powrocie do domu Zuzia podzieliła się z mamą swoimi wrażeniami z balu.

 

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Katarzyna KornioWyślij wiadomość
do Katarzyna Kornio

Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Kornio