Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Nasi czworonożni przyjaciele


Wpis dodał(a) Agnieszka Podleś
ponad 4 lat temu, wyświetleń 520


Wpis został sprawdzony przez moderatora

We wrześniu 2019 roku przystąpiliśmy do projektu "Bliżej pieska”.

Podczas jego realizacji podejmowaliśmy różne działania, których celem było uwrażliwienie dzieci na niesienie pomocy potrzebującym zwierzętom, a także edukacja z zakresu właściwego zachowania wobec zwierząt.

Wspólnie z dziećmi wykonywaliśmy prace plastyczne, które znalazły swoje miejsce na wystawach i gazetkach klasowych. Czytaliśmy książki o psach i kotach, a także zorganizowaliśmy kąciki czytelnicze,  z dostępem dla każdego dziecka. Włączyliśmy się do akcji zorganizowanej przez SU i razem z całą społecznością szkolną zbieraliśmy karmę i inne rzeczy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Kruszewie.

Odbyło się również spotkanie z właścicielką schroniska, podczas którego przekazaliśmy zebraną karmę oraz dokonaliśmy uroczystego podsumowania projektu, wręczając dzieciom i nauczycielom dyplomy przyjaciela zwierząt.

Nauczyciele realizujący projekt:

Agnieszka Podleś, Katarzyna Gałązka, Dorota Sobotka

 

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Agnieszka PodleśWyślij wiadomość
do Agnieszka Podleś

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Agnieszka Podleś

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!