Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bajeczna księga u ,,Tropicieli przygód"


Wpis dodał(a) Mariola Golecka
7 miesięcy temu, wyświetleń 142


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Przedszkolaki z MP Nr 5 w Płocku zapisują kolejne kartki "Bajecznej księgi". Tym razem Oskar Ł. ze swoją mamusią opisali jak tata odwozi Zuzię do przedszkola. Płyną na pięknym listku i podziwiają okolice. Oskar zaangażował całą rodzinę. Wraz z tatą i bratem wykonał piękną ilustrację.

Dalszą część opowiści  przedstawiła Lenka Ł. ze swoją mamusią. Zuzia spotyka małą czarną owieczkę i dziwi się, że wszystkie owieczki są przecież białe. Tata wyjaśnia swojej córci, że tak się zdarza. Podobnie jak biedroneczka jest jedyna w swoim rodzaju i nie ważne jakiego będzie dziecko koloru to i tak rodzice kochają je najbardziej na świecie. Zuzia zaprzyjaźnia się z czarną owieczką Wiktorią. To była pięna opowieść i bardzo pouczająca.

Następne dzieci już czekają, aby zabrać do domu ,,Bajeczną księgę" i dopisać swoją historię. Nawet musieliśmy zrobić listę kto będzie następny w kolejności.

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Mariola GoleckaWyślij wiadomość
do Mariola Golecka

Komentarze

Wyślij wiadomość do Mariola Golecka