Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Mały wolontariat - dbamy o zwierzęta


Wpis dodał(a) Barbara Pluta
8 miesięcy temu, wyświetleń 133


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Oddział przedszkolny z Przedszkola Publicznego w Rogowie Sobóckim zorganizował w ramach realizacji Modułu  „Misiowy wolontariat” w październiku zbiórkę kasztanów i żołędzi dla zwierząt leśnych, które odebrali łowczy z Wojskowego Koła Łowieckiego Puchacz.  Natomiast w listopadzie, zbiórkę karmy, ręczników, kocyków dla zwierząt z Załogi Czworonoga. W czasie zajęć uczyliśmy się, jak opiekować się zwierzętami.Nauczyliśmy się piosenki Kundelek Felek ale też poznaliśmy pozycje obronne „jeżyk” i „drzewko” na wypadek zagrożenia ataku przez nieznanego psa. Odwiedził nas piesek Oliwii – Moli. Obejrzeliśmy filmik „Marta w schronisku” i wysłuchaliśmy wiersza „Kłopoty Burka z podwórka”. Metodą burzy mózgów spisaliśmy Zasady opieki nad psami. Zasady po wydrukowaniu, dzieci podpisały i zostały przekazane do Załogi Czworonoga wraz z przyniesionymi darami. Za co otrzymaliśmy Podziękowanie a Pani weterynarz obiecała nam wizytę w przedszkolu.  W akcje bardzo chętnie angażują się całe rodziny.

Barbara Pluta

 

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Barbara PlutaWyślij wiadomość
do Barbara Pluta

Komentarze

Wyślij wiadomość do Barbara Pluta