Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

RELACJA Z UDZIAŁU W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE BLIŻEJ PIESKA


Wpis dodał(a) Ewelina Mamcarz
7 miesięcy temu, wyświetleń 437


Wpis został sprawdzony przez moderatora

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY  "BLIŻEJ PIESKA"

PRZEDSZKOLE "U BOLESI" 2019

 

                W piątek 4 października w naszym przedszkolu w ramach Ogólnopolskiego Projektu edukacyjnego "Bliżej pieska” obchodziliśmy Dzień Zwierząt. W związku z tak ważnym wydarzeniem dla naszych czworonogich przyjaciół, po raz kolejny gościliśmy w naszym Przedszkolu wyjątkowych Gości: Panią Grażynę Wołynik - prezes Łowickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt i miłośniczkę zwierząt, właścicielkę Pensjonatu dla bezdomnych zwierzątek Panią Sylwię Kapustę, które na co dzień pomagają zwierzętom w naszym mieście i okolicach. Skoro to dzień zwierząt, nie mogło zabraknąć głównych adresatów projektu, dla których skierowana została Akcja pomocowa, dlatego też Paniom towarzyszyli czworonożni przyjaciele: Lola  i Lusia, które od samego początku przypadły dzieciom do serc. Dzieci chętnie je głaskały, patrzyły jak na nie reagują, uśmiechały się do nich. Wizyta piesków dała dzieciom wiele radości i dumy, że one tez potrafią dbać o zwierzęta. Podczas spotkania dzieci poznały pracę Stowarzyszenia i codzienny trud w ratowaniu bezdomnych zwierząt. Dowiedziały się jak należy dbać o zwierzęta, jak opiekować się zwierzętami domowymi, jakim miejscem dla zwierząt jest schronisko oraz jak można pomóc. Dzieci na zakończenie otrzymały książeczkę, autorstwa naszego Gościa - Pani Grażyny Wołynik, pt. "MASZ ZWIERZĘ MASZ OBOWIĄZEK”, druga książeczka nosząca taki sam tytuł, w znacznej ilości egzemplarzy została przekazana dla Przedszkola i umieszczona w miejscu zbiórki karmy. Przedszkole zorganizowało zbiórkę psich smakołyków i akcesoriów dla zwierząt, by wesprzeć potrzebujące pomocy czworonogi oraz otoczyło stałą opieką pieska – Lusię.

            W dniach 04 - 25 października w Przedszkolu "U Bolesi" trwała zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt z Łowicza, pozostających pod opieką Łowickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt.

Zebraliśmy:

  • 100 kg 500g  suchej karmy
  • 10 dużych puszek (1 250 g)
  • 10 dużych puszek (1 240 g)
  • 1 puszka (1200 g)
  • 6 małych puszek (415 g)
  • 10 małych puszek (400 g)
  • 2 małe puszki (300 g)
  • 3 saszetki suchych przysmaków dla piesków (400 g)
  • filcowa budka dla pieska z pluszakiem
  • 7 dużych toreb (w tym: kocyki, ręczniki, pościel, poduszeczki, pokrowce, legowiska, szczotka, zabawki, smycze, obroże)

             25 października na zakończenie Projektu zrealizowaliśmy zajęcia związane z Dniem Kundelka, podczas których dzieci rozmawiały na temat prawidłowej opieki nad swoimi pupilami, jak należy o nie dbać, jaką role pełnią dla człowieka i o tym, że  też potrzebują miłości i zainteresowania ze strony ludzi.

Organizator akcji - p. Ewelina Mamcarz

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Ewelina MamcarzWyślij wiadomość
do Ewelina Mamcarz

Komentarze

Wyślij wiadomość do Ewelina Mamcarz