RELACJA Z UDZIAŁU W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE BLIŻEJ PIESKA

Wpis dodał(a) Ewelina Mamcarz

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY  "BLIŻEJ PIESKA"

PRZEDSZKOLE "U BOLESI" 2019

W piątek 4 października w naszym przedszkolu w ramach Ogólnopolskiego Projektu edukacyjnego "Bliżej pieska” obchodziliśmy Dzień Zwierząt. W związku z tak ważnym wydarzeniem dla naszych czworonogich przyjaciół, po raz kolejny gościliśmy w naszym Przedszkolu wyjątkowych Gości: Panią Grażynę Wołynik - prezes Łowickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt i miłośniczkę zwierząt, właścicielkę Pensjonatu dla bezdomnych zwierzątek Panią Sylwię Kapustę, które na co dzień pomagają zwierzętom w naszym mieście i okolicach. Skoro to dzień zwierząt, nie mogło zabraknąć głównych adresatów projektu, dla których skierowana została Akcja pomocowa, dlatego też Paniom towarzyszyli czworonożni przyjaciele: Lola  i Lusia, które od samego początku przypadły dzieciom do serc. Dzieci chętnie je głaskały, patrzyły jak na nie reagują, uśmiechały się do nich. Wizyta piesków dała dzieciom wiele radości i dumy, że one tez potrafią dbać o zwierzęta. Podczas spotkania dzieci poznały pracę Stowarzyszenia i codzienny trud w ratowaniu bezdomnych zwierząt. Dowiedziały się jak należy dbać o zwierzęta, jak opiekować się zwierzętami domowymi, jakim miejscem dla zwierząt jest schronisko oraz jak można pomóc. Dzieci na zakończenie otrzymały książeczkę, autorstwa naszego Gościa - Pani Grażyny Wołynik, pt. "MASZ ZWIERZĘ MASZ OBOWIĄZEK”, druga książeczka nosząca taki sam tytuł, w znacznej ilości egzemplarzy została przekazana dla Przedszkola i umieszczona w miejscu zbiórki karmy. Przedszkole zorganizowało zbiórkę psich smakołyków i akcesoriów dla zwierząt, by wesprzeć potrzebujące pomocy czworonogi oraz otoczyło stałą opieką pieska – Lusię.

W dniach 04 - 25 października w Przedszkolu "U Bolesi" trwała zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt z Łowicza, pozostających pod opieką Łowickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt.

Zebraliśmy:

• 100 kg 500g  suchej karmy
  • 10 dużych puszek (1 250 g)
  • 10 dużych puszek (1 240 g)
  • 1 puszka (1200 g)
  • 6 małych puszek (415 g)
  • 10 małych puszek (400 g)
  • 2 małe puszki (300 g)
  • 3 saszetki suchych przysmaków dla piesków (400 g)
  • filcowa budka dla pieska z pluszakiem
  • 7 dużych toreb (w tym: kocyki, ręczniki, pościel, poduszeczki, pokrowce, legowiska, szczotka, zabawki, smycze, obroże)

25 października na zakończenie Projektu zrealizowaliśmy zajęcia związane z Dniem Kundelka, podczas których dzieci rozmawiały na temat prawidłowej opieki nad swoimi pupilami, jak należy o nie dbać, jaką role pełnią dla człowieka i o tym, że  też potrzebują miłości i zainteresowania ze strony ludzi.

Organizator akcji - p. Ewelina Mamcarz

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Ewelina Mamcarz

do Ewelina Mamcarz