Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Książka dla Przedszkolaka


Wpis dodał(a) Kasia Gałązka
7 miesięcy temu, wyświetleń 164


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W dniu 30.10.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filia Szczawin dzieci z oddziału przedszkolnego  z grupy „Misie’’  wzięły udział w projekcie czytelniczym pt. „Książka dla Przedszkolaka”.

Bajki i baśnie wywierają istotny wpływ, na rozwój dzieci w wieku przedszkolny. Dzieci przyswajają treść czytanych książek i starają się je interpretować. Ponadto uświadamiają sobie, że ilustracje zamieszczone w książkach, ściśle łączą się z przedstawianą treścią.

Rolą nauczyciela jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Dlatego też codziennie czytane są przedszkolakom bajki przez nauczycieli, rodziców, a co dwa tygodnie przyjeżdża Pani bibliotekarka i czyta oraz wypożycza dzieciom książki. Po wysłuchaniu bajek, dzieci wykonują prace plastyczne, przedstawiające bohaterów usłyszanych historii. Ponadto wykonują ilustrację w domu do wypożyczonych książek. 

Celem rozwoju w dzieciach zainteresowań czytelniczych, w przedszkolu powstał „Kącik czytelniczy”, dzięki któremu dzieci mają zapewniony stały dostęp do książek.

 

 

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Kasia GałązkaWyślij wiadomość
do Kasia Gałązka

Komentarze

Wyślij wiadomość do Kasia Gałązka