Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Książka dla Przedszkolaka


Wpis dodał(a) Kasia Gałązka tydzień temu, wyświetleń 62


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W dniu 30.10.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filia Szczawin dzieci z oddziału przedszkolnego  z grupy „Misie’’  wzięły udział w projekcie czytelniczym pt. „Książka dla Przedszkolaka”.

Bajki i baśnie wywierają istotny wpływ, na rozwój dzieci w wieku przedszkolny. Dzieci przyswajają treść czytanych książek i starają się je interpretować. Ponadto uświadamiają sobie, że ilustracje zamieszczone w książkach, ściśle łączą się z przedstawianą treścią.

Rolą nauczyciela jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Dlatego też codziennie czytane są przedszkolakom bajki przez nauczycieli, rodziców, a co dwa tygodnie przyjeżdża Pani bibliotekarka i czyta oraz wypożycza dzieciom książki. Po wysłuchaniu bajek, dzieci wykonują prace plastyczne, przedstawiające bohaterów usłyszanych historii. Ponadto wykonują ilustrację w domu do wypożyczonych książek. 

Celem rozwoju w dzieciach zainteresowań czytelniczych, w przedszkolu powstał „Kącik czytelniczy”, dzięki któremu dzieci mają zapewniony stały dostęp do książek.

 

 

Komentarze
Wyślij wiadomość do Kasia Gałązka