Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Przedszkole przy Szkole Podstawowej im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach


Wpis dodał(a) Ewelina Szar
rok temu, wyświetleń 224


Wpis został sprawdzony przez moderatora

     Grupa „Łowcy przygód przystąpiła do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pod hasłem "BLIŻEJ PIESKA", której głównym celem jest wyrabianie w dzieciach wrażliwości na potrzeby czworonogów.  Podczas zajęć wspólnie omówiliśmy tematy związane z opieką i odpowiedzialnością, jaka wiąże się z posiadaniem pupila. Przedszkolaki poznały różne rasy psów, a także zasady obowiązujące podczas kontaktu z czworonogami. Wspólnie stworzyliśmy Kodeks właściwego zachowania wobec zwierząt, mówiliśmy jak prawidłowo opiekować się psem oraz w jakim celu chodzi się do weterynarza. Dzieci poznały, a ponadto dowiedziały się jak przyjmować pozycję „żółwika” w sytuacji, gdy zaatakuje nas pies. Nie zabrakło również historii dzieci dotyczących ich domowych pupilów. Dodatkowo omówiliśmy zagadnienia związane z psią służbą człowiekowi. Dowiedzieliśmy się, iż pieski mogą pełnić funkcje przewodnika, tropiciela, psa pasterskiego, ratownika. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal i dyplom przyjaciela zwierząt.

 

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Ewelina SzarWyślij wiadomość
do Ewelina Szar

Komentarze

Wyślij wiadomość do Ewelina Szar