Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dzień Kundelka


Wpis dodał(a) Justyna Kirkis
8 miesięcy temu, wyświetleń 146


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Czarny czy biały, kudłaty, z długą sierścią czy krótką, duży czy mały – to nie jest ważne. Każdy kundelek obchodzi swoje święto w Dniu Ustawy o Ochronie Zwierząt – 25 października.

Z tej okazji nasze przedszkole odwiedziła przedstawicielka „Fundacji Niechcianych Zwierząt” Katarzyna Jacyna, która na co dzień niesie pomoc porzuconym zwierzętom.  Opowiedziała jak wygląda życie psów w schronisku, w jakich warunkach żyją i czego potrzebują psy.

Dzieci miały okazję opowiedzieć o swoich czworonożnych przyjaciołach, jak się nimi opiekują  i wspólnie spędzają czas. Mają świadomość, że zwierzęta to żywe istoty, które potrzebują miłości i czasu.

Mając na względzie trudną sytuację zwierząt Przedszkole zaangażowało dzieci i rodziców do zbiórki darów dla zwierząt, tj. koce, karmę i psie „smakołyki”, które zostały przekazane do przechowalni gminnej dla psów w Sędławkach, która niesie pomoc bezdomnym, porzuconym i opuszczonym psom.

Dziękujemy rodzicom za tak duże zaangażowanie w zbiórkę.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Justyna KirkisWyślij wiadomość
do Justyna Kirkis

Komentarze

Wyślij wiadomość do Justyna Kirkis