Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mławie

Wpis dodał(a) Izabela Szczepańska

6 września dzieci z grup 6 latnich  Miekskiego Przedszkola Samorządowego nr 3 w Mławie wraz z wychowawczyniami odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną im. B.Prusa w Mławie.

W ramach projektu Książka (dla ) Przedszkolaka dzieciaki z wielką radością wybrały się do  iblioteki. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Pani bibliotekarkaz zapoznała dzieci ze zbiorami biblioteki, regulaminem biblioteki oraz zasadmi korzystaniaz z czytelni. Zaprosiły dzieci do udziału w projekcie " Mała książka wielki człowiek". Dziecko przystępując do tej akcji i zakładając kartę czytelniczą otrzymuje książkę w prezencie, a za każdą wypożyczony książkę naklejkę. Gdy uzbieraj 10 otrzyma dyplom i odznakę. Udziłą w akcji ma zachęcić dzieci do czytania książek.

Podczas spotkania dzieci miały okazję obejrzeć Wystawę lalek.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Izabela Szczepańska

do Izabela Szczepańska