Dzień Kundelka w naszym przedszkolu

Wpis dodał(a) Joanna Fedko

W tym dniu przedszkolaki przynosły do przedszkola maskotki, zdjęcia, książeczki swoich czworonożnych przyjaciół, Wszyscy chętnie oglądali przyniesione przez dzieci rzeczy. Przedszkolaki rozmawiały  jak należy opiekować się psem, a także jakich zachowań należy unikać. Dzieci zamieniły się w pieski i miały za zadanie: turlać się, podskakiwać, chodzić na czworaka, toczyć piłkę itp. Wysłuchały piosenki „Kundel bury”, „Pieski małe dwa”,a także obejrzały bajki z serii: „Reksio”, „Marta mówi”. W kolejnym dniu w przedszkolu zostało zorganizowane spotkaniaz Panią ze Stowarzyszenia „Mam głos” i  psem ze schroniska. Dzieci zorganizowały zbiórkę karmy dla Stowarzyszenia i wręczyły dary dla czworonożnych przyjaciół na zakończenie spotkania.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Joanna Fedko

do Joanna Fedko