Realizacja projektu "Książka (dla) Przedszkolaka - grupa JEŻYKI

Wpis dodał(a) Magda Bukowska

Dzieci z grupy "Jeżyki" z Publicznego Przedszkola Nr 1 im. Krasnala Hałabały w Kobyłce wzięły udział w projekcie "Książka (dla) Przedszkolaka. Celem projektu było wprowadzenie dzieci w świat literatury, rozwój czytelnictwa wśród dzieci przedszkolnych oraz kształtowanie postawy szanowania książek. W ramach projektu zostały zrealizowane następujące zajęcia:

1. Nawiązanie współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Kobyłce - wycieczka do biblioteki - dzieci zapoznały się z księgozbiorem, z zasadami wypożyczania książek oraz dowiedziały się, na czym polega praca bibliotekarza.

2. W naszej sali założyliśmy kącik czytelniczy oraz opracowaliśmy Kodeks Czytelniczy (zasady korzystania z książek).

3. Przybliżyłyśmy dzieciom bohaterów baśni znanych autorów poprzez: czytanie wybranych baśni, ukazując m.in. takie wartości jak dobro, zło. Wspólnie z dziećmi zorganozowaliśmy teatrzyk wykorzystując baśnie "Wars i Sawa", "O rybaku i złotej rybce".

Inicjowane przez nas zajęcia dały dzieciom możliwość rozwinięcia inwencji twórczej, kreatywności oraz poznania różnych rodzajów aktywności. Realizacja projektu była dla wszystkich wielką przyjemnością.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Magda Bukowska

do Magda Bukowska