Uroczystość dla Rodziców i Pożegnanie Przedszkola w grupie Misiów

Wpis dodał(a) Ewa Chylińska

18 czerwca dzieci z grupy Misiów Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku spotkały się ze swoimi rodzicami, dziadkami i rodzeństwem na ostatniej już przedszkolnej uroczystości, podczas której świętowały obchody Dnia Mamy i Taty oraz żegnały się z przedszkolem. W pierwszej części spotkania Misie zaprezentowały dla swoich rodziców montaż słowno-muzyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły dla mamy i taty, dostarczając swoim najbliższym wielu wzruszeń i powodów do dumy. W repertuarze znalazł się m. in. taniec dziewczynek przy melodii „Que sera sera”, taniec i śpiew „Poleczki na lato”, a także piosenki „Kocham Cię” i „Mój Tata”. Następnie dzieci złożyły rodzicom życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Po krótkiej przerwie nastąpiła druga część uroczystości, w trakcie której Misie żegnały się, śpiewając piosenki i recytując przygotowane na tę okazję wiersze, wspominające czas spędzony w przedszkolu, np. piosenka „Pożegnamy przedszkole”, „Dostał Jacek elementarz”, „Niech żyją wakacje”, wiersz „Wspomnienia” i „Umówmy się na spotkanie”. Zatańczyły też piękny układ taneczny do melodii „Dumki”. Swoich starszych kolegów pożegnały również młodsze dzieci z grupy Żabek, recytując dla nich wiersze. Występ przedszkolaków był podziwiany przez gości i został nagrodzony głośnymi brawami. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie dzieciom życzeń powodzenia i sukcesów w szkole. Pani Dyrektor osobiście pożegnała każdego starszaka wręczając mu okolicznościowy dyplom Ukończenia Przedszkola. Dzieci otrzymały także pamiątkowe książki i medale absolwentów przedszkola oraz udekorowane zostały granatowymi biretami. Natomiast przedstawiciele rodziców wręczyli dzieciom prezenty - gry dydaktyczne i słodycze.

od Ewa Chylińska

do Ewa Chylińska