Piżama party w przedszkolu w Szubinie po daltońsku

Wpis dodał(a) Jolka Storzyńska
ponad 5 lat temu, wyświetleń 1913

Roztaczająca się aura lata była znakomitym dodatkiem do Dnia Uśmiechu, który odbył się w piątek 14 czerwca w Daltońskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Szubinie. Uroczystość jest corocznym przedsięwzięciem, podczas którego dzieci przystępują do rywalizacji o Puchar Uśmiechu. Jest on "przechodnim" trofeum, jakie przyznaje niezależne jury. Obok rozgrywek, imprezie towarzyszy zabawa, ale też ważne przesłanie i jedno z przewodnich haseł rocznego planu pracy placówki. Tegorocznej edycji przyświecało motto Dnia Optymizmu i miało charakter piżamowego party.

W tematykę wprowadziła dzieci scenka odegrana przez nauczycielki, w której ze snu zbudziła się mało optymistyczna Antosia, a dobry humor dostarczył jej senny duszek. Wspólnie ze wszystkimi dziećmi oczarował ją „iskierką przyjaźni”. Później, jak przystało na piżamowe party, wszystkie dzieci odziane w ulubione piżamy rozpoczęły pełne optymizmu i uśmiechu tańce.

Rywalizacja o Puchar Uśmiechu miała formę plastycznej ekspresji stworzenia zgodnie z instrukcją postaci w zwariowanej piżamie. Najefektowniejszą pracą wykazała się grupa Biedronek i to ona będzie szczęśliwym posiadaczem Pucharu Uśmiechu na cały najbliższy rok. Wszystkie dzieci jednak zostały docenione i obdarowane słodkimi smakołykami.

Nie można mówić o piżamowym party bez obejrzenia kinowego hitu, dlatego wszystkie dzieci miały okazję obejrzeć bajkę o Bolku i Lolku oraz ich przygodzie w piżamach w ciemną, gwieździstą noc. I jak to bywa w prawdziwym kinie, przedszkolaki miały okazję zasmakować pysznego popcornu.

Impreza z pewnością wywołała uśmiech na twarzach dzieci, nie tylko z uwagi na mało przewidywalny strój, jaki tego dnia obowiązywał. Przede wszystkim podjęte przez nie aktywności były przykładem na spędzanie czasu, gdy doskwiera nuda, czy poczucie braku sensu. Optymistyczny charakter tego święta dał wyraz alternatywnym sposobom spędzania czasu nie tylko w przedszkolu. Dał możliwość zainspirowania rodziców i przeniesienia tych pomysłów na grunt domowy, by całymi rodzinami podejmować działania optymistyczne, które dają radość i jednoczą.

Anna Ucińska

Klaudia Jamka