Wyniki Konkursu "Postacie z Bajki Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków"

Wpis dodał(a) Katarzyna Wójcik

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki ogólnopolskiego Konkursu plastycznego "Postacie z Bajki Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków" organizowanego przez Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej  im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wiczopolu-Kolonii.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Postacie z bajki-Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków" zorganizowany został przez nauczycielki Oddziałów Przedszkolnych przy SP im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu-Kolonii. Do konkursu przystąpiły dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 roku życia z terenu całej Polski.

Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i uzdolnień plastycznych dzieci poprzez bajkę oraz promowanie twórczości plastycznej dzieci. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, przysłano 101 prac z całego kraju. 23 prac zostało wykonanych przez dzieci 3-4 letnie, 77 prace wykonane przez dzieci 5-6 letnie.

Wszystkie prace wzbudziły wielki zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 10 czerwca. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc komisja zdecydowała nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na samodzielność wykonania pracy, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, pomysłowość, estetykę, wrażenie artystyczne.

Wszystkie prace zostały wyeksponowane w sali gimnastycznej naszej szkoły oraz  na ogólnodostępnej wystawce w stołówce szkolnej. Prace te można było podziwiać podczas przedstawienia dla dzieci z okazji Dnia Dziecka pt. „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków” w wykonaniu nauczycieli, rodziców i uczniów klas starszych. Prace uświetniły również trzecią edycję międzyszkolnego Konkursu recytatorskiego „Mój Poetycki Zachwyt” organizowanego w naszej szkole.

Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom  które uczestniczyły w konkursie oraz nauczycielom zachęcającym i inspirującym dzieci do czynnego udziału w działalności plastyczno technicznej oraz do reprezentowania swoich placówek w środowisku lokalnym.

Z nadesłanych prac komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

KATEGORIA WIEKOWA: 3-4 latki:

Lilianna Tyc 4l.

Przedszkole Bajeczka w Ostrołęce

Opiekun artystyczny: Bogumiła Wicepolska

Martyna Wiśniewska 4l.

Szkoła Podstawowa w Szestnie Oddział Przedszkolny Grupa „Krasnale”

Opiekun artystyczny: Joanna Sienkiewicz

Hubert Perłowski 3l.

Niepubliczne Przedszkole”Leśna Kraina II” w Wejherowie

Opiekun artystyczny: Beata Chustak

Wyróżnienie:

Paulia Pacholska  4l.

Przedszkole nr 25 „Słowiańskie Maluchy” we Wrocławiu

Opiekun artystyczny: Paulina Kobylańska

KATEGORIA WIEKOWA 5-6 latki:

Hania Kulczycka  5l.

Zespół Szkół w Urszulinie

Opiekun artystyczny: Anna Myć

Krzysztof Kurnik  5l.

Opiekun artystyczny: Anna Głodek

Oliwia Jurzick 6l.

Szkoła Podstawowa nr 65 im. Alfa Liczmańskiego w Gdańsku

Opiekun artystyczny: Elżbieta Pachana

Wyróżnienie:

Amelia Stadnicka 5l.

Miejskie Przedszkole nr 90 im. Wróbelka Elemelka w Kielcach

Opiekun artystyczny: Dorota Rosa

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym dzieciom oraz ich opiekunom artystycznym. Nagrody i dyplomy dla laureatów oraz podziękowania dla nauczycieli zostaną przesłane pocztą.

od Katarzyna Wójcik

do Katarzyna Wójcik