Dzień Rodziny u Sówek

Wpis dodał(a) Ewa Chylińska

7 czerwca Sówki z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku zaprosiły do swojej sali najważniejsze w ich życiu osoby - mamusie i tatusiów, aby zaprezentować im swoje zdolności wokalne, taneczne i recytatorskie, a także wspólnie z nimi się pobawić. Kiedy goście weszli do sali i zajęli miejsca, wszystkie dzieci z pełnym zaangażowaniem śpiewały, tańczyły i składały rodzicom najserdeczniejsze życzenia. Zwieńczeniem występu było odśpiewanie głośnego „Sto lat”, wypływającego z głębi serca. Po gromkich brawach, przeplecionych wzruszeniami, każda mamusia otrzymała od swojej pociechy papierowego tulipana, a tatuś - odznaczenie „Taty na medal”. Następnie wszyscy rodzice zostali zaproszeni przez dzieci do wspólnej zabawy, stworzyli wielkie koło, tańcząc do piosenki „Zabawa z mama i tatą”, odtworzyli układ choreograficzny „Ręce do góry” i „Woogie - Boogie” oraz wzięli udział w zabawie, która zrobiła swego czasu ogromną furorę, mianowicie naśladowali ruchy rąk do piosenki „A ram sam sam”. Kolejnym zadaniem postawionym przed rodzicami było stworzenie portretu swojego dziecka. Tej twórczej aktywności towarzyszyły wesołe uśmiechy. Na zakończenie wszyscy żywo tańczyli w rytm piosenki „Z mamą i tatą”.

od Ewa Chylińska

do Ewa Chylińska