🍩 Słodkie promocje i prezent – tylko do 15 lutego! Sprawdź

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Szkoleniowa Środa
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Mama Franka czytała Misiom

Wpis dodał(a) Ewa Chylińska ponad 7 lat temu · 863 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora

7 czerwca Misie z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku powitały mamę Franka, która odwiedziła nas w związku z Ogólnopolską Akcją „Cała Polska czyta dzieciom”. Po powitaniu gościa, dzieci wysłuchały wiadomości dotyczących obchodów świętojańskich związanych z witaniem nadchodzącego lata i poznały główne zwyczaje ludowe, do których należy rozpalanie ognisk sobótkowych, puszczanie wianków na wodę czy też poszukiwanie kwiatu paproci, który według ludowych wierzeń posiada magiczną moc. O tej właśnie magicznej roślinie mama Franka przeczytała Misiom mazowiecką legendę pt. „Kwiat paproci”, której bohaterem jest ciekawski i uparty Jacuś. Wyrusza on w noc świętojańską na poszukiwanie paproci, żeby zerwać jej kwiat, który miał przynieść mu wielkie szczęście i bogactwo. Tak się jednak nie stało, bo po odnalezieniu go, losy bohatera pokazały dzieciom, że żadne pieniądze nie mogą cieszyć, gdy nie ma się z kim podzielić swoim bogactwem, a złoto nie zastąpi miłości rodziny. Po rozmowie na temat legendy, mama Franka zaproponowała Misiom wykonanie magicznego kwiatu paproci według ich własnego projektu. Każde dziecko komponowało roślinę, wykorzystując do tego kredki i kolorowy papier, a potem wszyscy podziwiali swoje artystyczne umiejętności. Wykonane kompozycje zostały pochwalone przez mamę Franka, której przedszkolaki głośno podziękowały za bardzo ciekawe „czytane” spotkanie.

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Wyślij wiadomość do Ewa Chylińska

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera