Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Sprawozdanie z realizacji projektu Książka (dla) Przedszkolaka


Wpis dodał(a) Agnieszka Grochowska
12 miesięcy temu, wyświetleń 197


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Podążając za słowami „książka uczy, bawi, wychowuje” dzieci z grupy „Zajączki” z Gminnego Przedszkola Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Sępólnie Krajeńskim postanowiły rok szkolny 2018/2019 uczynić szczególną okazją do spotkań z literaturą.

Swoje działania rozpoczęliśmy od pogadanki dotyczącej roli książki w naszym życiu. Tworzyliśmy wystawki czytelnicze, będące źródłem wiadomości z różnych dziedzin. Wykonywaliśmy ilustracje do czytanych utworów oraz bawiliśmy się przy piosenkach o tematyce bajkowej. Przedstawialiśmy scenki dramowe, w trakcie których wcielaliśmy się w postać naszych ulubionych bohaterów literackich. Udaliśmy się do pobliskiej biblioteki, poznając dzięki przesympatycznej pani Lucynie pracę bibliotekarza. Cyklicznie organizowaliśmy zajęcia relaksacyjne, podczas których rodzice czytali przyniesioną z domu ulubioną książkę swojego dziecka. Miłą niespodzianką była dla nas inscenizacja „Rzepki” Juliana Tuwim w wykonaniu naszych bliskich. Przyłączyliśmy się również do projektu czytelniczego „Przyjaciel (Nie)Potrzebnej Książki”, wysyłając pozycje literackie, którymi chcieliśmy podzielić się z innymi osobami.

Zwieńczeniem całorocznych działań było stworzenie własnego opowiadania zatytułowane „Czarodziejska podróż Małej Alicji”. Stały kontakt z książką zaowocował poprawą poziomu naszych wypowiedzi ustnych oraz wzmocnił poczucie własnej wartości.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Agnieszka GrochowskaWyślij wiadomość
do Agnieszka Grochowska

Komentarze

Wyślij wiadomość do Agnieszka Grochowska