Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Sprawozdanie z realizacji projektu Książka (dla) Przedszkolaka


Wpis dodał(a) Agnieszka Grochowska 3 miesiące temu, wyświetleń 93


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Podążając za słowami „książka uczy, bawi, wychowuje” dzieci z grupy „Zajączki” z Gminnego Przedszkola Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Sępólnie Krajeńskim postanowiły rok szkolny 2018/2019 uczynić szczególną okazją do spotkań z literaturą.

Swoje działania rozpoczęliśmy od pogadanki dotyczącej roli książki w naszym życiu. Tworzyliśmy wystawki czytelnicze, będące źródłem wiadomości z różnych dziedzin. Wykonywaliśmy ilustracje do czytanych utworów oraz bawiliśmy się przy piosenkach o tematyce bajkowej. Przedstawialiśmy scenki dramowe, w trakcie których wcielaliśmy się w postać naszych ulubionych bohaterów literackich. Udaliśmy się do pobliskiej biblioteki, poznając dzięki przesympatycznej pani Lucynie pracę bibliotekarza. Cyklicznie organizowaliśmy zajęcia relaksacyjne, podczas których rodzice czytali przyniesioną z domu ulubioną książkę swojego dziecka. Miłą niespodzianką była dla nas inscenizacja „Rzepki” Juliana Tuwim w wykonaniu naszych bliskich. Przyłączyliśmy się również do projektu czytelniczego „Przyjaciel (Nie)Potrzebnej Książki”, wysyłając pozycje literackie, którymi chcieliśmy podzielić się z innymi osobami.

Zwieńczeniem całorocznych działań było stworzenie własnego opowiadania zatytułowane „Czarodziejska podróż Małej Alicji”. Stały kontakt z książką zaowocował poprawą poziomu naszych wypowiedzi ustnych oraz wzmocnił poczucie własnej wartości.

Komentarze
Wyślij wiadomość do Agnieszka Grochowska