Przedszkole nr 2 "Niezapominajka" - Książka (dla) Przedszkolaka

Wpis dodał(a) Milena Woźniak

Przedszkole Miejskie nr 2  „Niezapominajka” w Rawie Mazowieckiej jak zwykle chętnie przystępuje do projektów realizowanych przez serwis „Bliżej Przedszkola”. Tym razem dzieci z grupy „Pszczółki” wraz z wychowawczyniami wzięły udział w projekcie Książka dla Przedszkolaka. Wiemy, jak bardzo  ważny jest  wiek przedszkolny  w rozwoju dziecka. W tym czasie tworzą się u dzieci trwałe nawyki, kształtują procesy uczuciowe i umysłowe. Dlatego tak ważny jest bliski kontakt każdego przedszkolaka z książką. W ramach w/w projektu Rodzice naszych przedszkolaków czytali książeczki dzieciom nie tylko w domu, ale również  w naszej grupie.  Dzieci  wraz z rodzicami wzbogacali na bieżąco nasz „kącik z książeczkami” w swoje ulubione pozycje książkowe.

Nawiązałyśmy również  kontakt z pobliską księgarnią „Między kartkami”. Nasi przedszkolacy odwiedzili bardzo chętnie  księgarnię, obejrzeli księgozbiór. Dzięki uprzejmości właścicielki księgarni udostępnione zostały dla naszych przedszkolaków dwie serie książek: "Smok Maciuś” i Tupcio Chrupcio”. Wychowawczynie z naszej placówki zapoznały przedszkolaków podczas „głośnego” czytania z  serią tych książek.

W czasie  trwania projektu „Książka dla Przedszkolaka” zapraszałyśmy Panie bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej (Oddział dla Dzieci). Podczas cyklu zajęć „bibliotecznych” dzieci zostały zapoznane z różnymi rodzajami literatury dziecięcej polskiej oraz światowej. Dzieci zostały również zapoznane z procesem powstawania książek.  Bibliotekarki zachęcały także do korzystania z czytelni dla dzieci i wypożyczania książeczek. Podczas codziennego odpoczynku czytałyśmy książeczki przyniesione przez dzieci z domów oraz z przedszkolnego księgozbioru.

Od początku promujemy „czytelnictwo” w naszej placówce  na bardzo wysoką skalę, realizując programy własne, a dzieci każdego dnia bardzo interesują się książkami i treściami w nich zawartymi.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Milena Woźniak

do Milena Woźniak