BLIŻEJ PIESKA Przedszkole przy SP nr 216 "Klonowego Liścia" w Warszawie

Wpis dodał(a) Renata Adamczyk

Przedszkolaki z "Klonikowe Gromady" w Warszawie od grudnia 2018 r. do maja 2019 r. dzielnie i wytrwale realizowały Projekt BLIŻEJ PIESKA. Udało się zebrać karmę dla zwierząt ze schroniska w Warszawie-Falenicy. Nauczyciele wychowania przedszkolnego przeprowadzili cykl zajęć "O zwierzętach swych pamiętaj - przytul, nakarm nie od święta", na których omawiane były zwierzęta, różne gatunki, ich zwyczaje czy sposób odżywiania. We wszystkich grupach dzieci, wspólnie ze swoim nauczycielem, omówiły zasady właściwego traktowania zwierząt, spisując je w formie kodeksu - "Kodeks właściwego zachowania wobec zwierząt". Młodsze przedszkolaki pod opieką nauczyciela udały się do pobliskiego lasu w celu obserwacji przyrody i zwierząt żyjących w ich naturalnym środowisku. Zimą dokarmiały ptaki. W ogródku przedszkolnym posadziły nowe rośliny. Zaś starsze przedszkolaki porządkowały ogródek przedszkolny i obserwowały wiosenną przyrodę i zwierzęta tam mieszkające (mrówki, biedronki czy motyle). Na zakończenie naszych projektowych zmagań całym przedszkolem udaliśmy się do gospodarstwa agroturystycznego "Na końcu wsi" celem obserwacji zwierząt (konie, kozy, kury, króliki czy świnki wietnamskie). Realizacja Projektu BLIŻEJ PIESKA była dla nas bardzo ciekawym doświadzeniem. Dowiedzieliśmy sie wielu cennych wiadomości o zwierzętach, przyrodzie.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Renata Adamczyk

do Renata Adamczyk