Udział w projekcie Książka (dla) Przedszkolaka

Wpis dodał(a) Jolanta Araj

Przedszkole nr 439 w Warszawie bardzo aktywnie wzięło udział w projekcie Książka (dla) Przedszkolaka. Propagowanie czytania książek rozpoczęliśmy od stworzenia biblioteczki przedszkolnej. Znajdują się w niej książki, które dzieci przynoszą z domów, zostawiają je dla innych przedszkolaków, a sami biorą na wymianę inną. Po przeczytaniu, książki są ponownie wymienianie z innymi chętnymi dziećmi. W każdej z grup mamy bardzo wielu chętnych Rodziców do czytania książek. Nawiązaliśmy kontakt z pobliskimi Bibliotekami Publicznymi w dzielnicy Ursus przy ul. Dzieci Warszawy i Plutonu Torpedy. Nasi przedszkolacy bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach bibliotecznych, rozwijając swoje zainteresowania czytelnicze. Podczas zajęć zwracamy dużą uwagę na teksty literackie. Zapoznajemy dzieci z różnymi rodzajami literatury dziecięcej polskiej oraz światowej. Dużo rozmawiamy na temat przeczytanych wierszy, opowiadań, legend, bajek i baśni. Dzieci są zapoznane z procesem powstawania książek, są nauczone szacunku. Podczas codziennego odpoczynku czytamy książki przyniesione przez dzieci z domów. Bardzo chętnie dzielą się swoimi ulubionymi pozycjami z domowej biblioteczki, przynosząc książki do przeczytania pozostałym dzieciom z grupy. W przedszkolu wzięliśmy udział w projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Dodatkowo w maju przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej, w której zebraliśmy aż 476 książek, które trafiły do dzieci i młodzieży ze szpitali. Czytelnictwo w naszej placówce szerzy się na bardzo wysoką skalę, a dzieci każdego dnia bardzo interesują się książkami i treściami w nich zawartymi.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Jolanta Araj

do Jolanta Araj