Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Światowy Dzień Zwierząt - Dzień Kundelka - zbiórka karmy dla schroniska


Wpis dodał(a) Justyna Jędrzejak
rok temu, wyświetleń 267


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Lutocinie - grupa PSZCZÓŁKI - w ramach projektu Bliżej Pieska zrealizowała następujące działania:

  • 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Głównym celem tego dnia było zwrócenie uwagi na prawidłowe zachowania ludzi wobec zwierząt i uświadomienie, że zwierzę to żywa istota, która ma swoje prawa i należy o nią dbać. Poznaliśmy zwierzęta chronione, a także bawiliśmi się w zwierzęta.
  • 25 października nasz grupa obchodziła Dzień Kundelka. Tego dnia zwróciliśmy uwagę na los najlepszego przyjaciela człowieka, jakim jest niewątpliwie pies. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. "Jak zostałem kundelkiem?". Tworzyły pieski z papierowych talerzyków.  Posiadacze czworonogów mogli też podzielić się ciekawostkami z życia swoich pupili. Przybliżony został przedszkolakom problem bezdomności zwierząt.
  • Chcąc zachęcić dzieci i rodziców do niesienia pomocy naszym braciom mniejszym nasze przedszkole, kontynuując współpracę ze schroniskiem w Duninowie, ogłosiło zbiórkę karmy, kocyków, zabawek dla zwierząt. Dzieci z naszej grupy wykonały plakat informacyjny. W listopadzie nasze przedszkole przeprowadziło zbiórkę karmy. Kolejny raz odnieśliśmy sukces, a to wszystko dzięki dzieciom i ich rodzicom. Karmy przybywało z dnia na dzień. Przedszkolaki zebrały 163 kg suchej karmy i 29 kg w puszkach. Przed świętami karma została odebrana przez przedstawiciela schroniska, który stwierdził, że jest to wspaniały prezent świąteczny.
  • Od września do listopada prowadziliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt leśnych. Wielokrotnie rozmawiałyśmy z dziećmi na temat konieczności dokarmiania zwierząt leśnych zimą. W związku z tym nasze przedszkole we współpracy z Leśniczym oraz z Kołem Łowieckim  zorganizowało zbiórkę karmy. Realizacja tego zadania miała na celu kształtowanie u dzieci takich cech jak: empatia, obowiązkowość, szacunek nie tylko dla ludzi ale i zwierząt. Dzieci wraz z rodzicami przynosiły kasztany, żołędzie, szyszki, orzechy, kukurydzę.  Oprócz tego dzieci  zbierały żołędzie i kasztany podczas spacerów. Dzieci wraz z rodzicami spotkali się w lesie z leśniczym i myśliwymi, aby wysypać część zebranych darów jesieni. Panowie opowiedzili także o tym, jak dbają o zwierzęta leśne oraz jakie one mają zwyczaje.

  • Dbaliśmy o naszych ptasich przyjaciół w czasie zimy.

  • Byliśmy także obserwatorami przyrody podczas spacerów po miejścowości, parku, łące i lesie.

 

 

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Justyna JędrzejakWyślij wiadomość
do Justyna Jędrzejak

Komentarze

Wyślij wiadomość do Justyna Jędrzejak