Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz

Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Światowy Dzień Zwierząt - Dzień Kundelka - zbiórka karmy dla schroniska


Wpis dodał(a) Justyna Jędrzejak 2 miesiące temu, wyświetleń 128


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Lutocinie - grupa PSZCZÓŁKI - w ramach projektu Bliżej Pieska zrealizowała następujące działania:

  • 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Głównym celem tego dnia było zwrócenie uwagi na prawidłowe zachowania ludzi wobec zwierząt i uświadomienie, że zwierzę to żywa istota, która ma swoje prawa i należy o nią dbać. Poznaliśmy zwierzęta chronione, a także bawiliśmi się w zwierzęta.
  • 25 października nasz grupa obchodziła Dzień Kundelka. Tego dnia zwróciliśmy uwagę na los najlepszego przyjaciela człowieka, jakim jest niewątpliwie pies. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. "Jak zostałem kundelkiem?". Tworzyły pieski z papierowych talerzyków.  Posiadacze czworonogów mogli też podzielić się ciekawostkami z życia swoich pupili. Przybliżony został przedszkolakom problem bezdomności zwierząt.
  • Chcąc zachęcić dzieci i rodziców do niesienia pomocy naszym braciom mniejszym nasze przedszkole, kontynuując współpracę ze schroniskiem w Duninowie, ogłosiło zbiórkę karmy, kocyków, zabawek dla zwierząt. Dzieci z naszej grupy wykonały plakat informacyjny. W listopadzie nasze przedszkole przeprowadziło zbiórkę karmy. Kolejny raz odnieśliśmy sukces, a to wszystko dzięki dzieciom i ich rodzicom. Karmy przybywało z dnia na dzień. Przedszkolaki zebrały 163 kg suchej karmy i 29 kg w puszkach. Przed świętami karma została odebrana przez przedstawiciela schroniska, który stwierdził, że jest to wspaniały prezent świąteczny.
  • Od września do listopada prowadziliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt leśnych. Wielokrotnie rozmawiałyśmy z dziećmi na temat konieczności dokarmiania zwierząt leśnych zimą. W związku z tym nasze przedszkole we współpracy z Leśniczym oraz z Kołem Łowieckim  zorganizowało zbiórkę karmy. Realizacja tego zadania miała na celu kształtowanie u dzieci takich cech jak: empatia, obowiązkowość, szacunek nie tylko dla ludzi ale i zwierząt. Dzieci wraz z rodzicami przynosiły kasztany, żołędzie, szyszki, orzechy, kukurydzę.  Oprócz tego dzieci  zbierały żołędzie i kasztany podczas spacerów. Dzieci wraz z rodzicami spotkali się w lesie z leśniczym i myśliwymi, aby wysypać część zebranych darów jesieni. Panowie opowiedzili także o tym, jak dbają o zwierzęta leśne oraz jakie one mają zwyczaje.

  • Dbaliśmy o naszych ptasich przyjaciół w czasie zimy.

  • Byliśmy także obserwatorami przyrody podczas spacerów po miejścowości, parku, łące i lesie.

 

 

Komentarze
Wyślij wiadomość do Justyna Jędrzejak