Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Projekt - Pies- Przedszkole "Leśny Zakątek" w Łaskarzewie


Wpis dodał(a) Małgorzata Seremak 6 miesięcy temu, wyświetleń 319


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Od lutego do kwietnia 2019 r. w grupie Kangurki w Publicznym Przedszkolu  "Leśny Zakątek" w Łaskarzewie realizowano projekt pt.: "Pies". W ramach tego projektu dzieci szukały odpowiedzi na pytania dotyczące:

  • sposobów opiekowania się czworonogami,
  • ras psów,
  • tresury,
  • pracy wykonywanej przez psy,
  • bezpieczeństwa,
  • pomagania bezdomnym zwierzętom.

Przedszkolaki zdobywały informacje podczas spotkań z takimi specjalistami jak weterynarz, pracownicy schroniska dla zwierząt, policjant, właściciele psów, a także ze zgromadzonej literatury, albumów, czasopism. Wysłuchały wiele bajek o psich bohaterach podczas wizyt w bibliotece. Wykonały piękne prace plastyczne, uczyły się wierszy i piosenek związanych z tematem projektu. Zorganizowały także w przedszkolu akcję  "Przedszkolaki wspierają bezdomne zwierzaki", podczas której zebrały karmę dla psów i kotów, a następnie zawiozły zgromadzone dary do schroniska. Uczyły się zasad zachowań w obecności psów w różnych sytuacjach. Wzięły udział w konkursie plastycznym pt.: "Pies - mój przyjaciel" oraz "Quizie" podsumowującym projekt. 

Komentarze
Wyślij wiadomość do Małgorzata Seremak