Dzień Talentów zaprezentowany przez przedszkolaków z Szubina

Wpis dodał(a) Jolka Storzyńska

Wiadomo nie od dziś, że człowiek rodzi się z różnymi zdolnościami, a rozwijanie i pielęgnowanie talentu służy każdemu.

Świadomość swoich mocnych stron doskonale wpływa na rozwój dziecka i jest kluczowa w kształtowaniu jego osobowości. 21 marca 2019 roku dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie nie tylko powitały wiosnę, ale zgodnie z tradycją zaprezentowały swoje talenty w Szubińskim Domu Kultury podczas zorganizowanego „Dnia Talentu”. Jak co roku wszystkie grupy przedszkolne miały okazję zaprezentować na scenie, „co im w duszy gra”, a także poznać inne utalentowane osoby, ponieważ imprezę uświetniły występy zaproszonych gości. Dzieci mogły podziwiać energiczną instruktorkę fitness Agatę Pączek, która udowodniła, że gimnastyka ciała to nie tylko świetna zabawa, ale również sposób na zdrowy styl życia. Okazało się, że nie tylko sport jest ogromną pasją pani Agaty – w wolnych chwilach tworzy piękne kartki na różne okazje, co pochłania jej sporo wolnego czasu, ale daje mnóstwo satysfakcji. Przedszkolaki poznały również młode, zdolne uczennice ze SP nr 1 w Szubinie (Zuzannę Bak, Barbarę Siuchnińską, Klaudię Kawecką i Maję Stefanowicz), które przepięknie zaśpiewały i oczarowały publiczność anielskimi głosami. Pomiędzy występami gości dzieci prezentowały swoje talenty: wokalne ,taneczne i aktorskie. Każda z grup przygotowała krótki występ artystyczny: „Tygryski” i „Biedronki” zatańczyły do wybranych utworów muzyki klasycznej J. Straussa. Pojawił się również taniec współczesny w wykonaniu „Pszczółek”, „Smerfów” i „Skrzatów”. „Gumisie” zaśpiewały piosenkę o wiośnie i przedstawiły inscenizację do wiersza Jana Brzechwy pt. „Zuraw i czapla”. Nie zabrakło też akcentu regionalnego  zespołu ludowego Pałuczaczki z grupy „Promyczki”, które zaprezentowały się jako pierwsze, zaśpiewały gwarą pałucką i zatańczyły do utworu „Wisielok”, a także taniec towarzyski "Promenada amerykańska". Jak co roku dla wszystkich przedszkolaków występ na scenie okazał się ogromnym przeżyciem, zwłaszcza dla najmłodszych, które pierwszy zadebiutowały  na scenie przed tak liczną publicznością. Na koniec uczestnicy „Dnia Talentu” i zaproszeni goście otrzymali dyplomy oraz podziękowania.

Klaudia Jamka

Izabella Szpotańska