Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Miejskie Przedszkole Nr 1 w Bochni GR. III


Wpis dodał(a) Marlena Rynowska-Wołos 2 miesiące temu, wyświetleń 114


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W naszym przedszkolu w GR.III od września 2018 r. jest realizowany projekt edukacjny „Bliżej Pieska”. W ramach projektu dotychczas dzieci:

Włączyły się w konkurs plastyczny pt. „Ja i mój przyjaciel na czterech łapach” organizowanym przez Fundację Straż Obrony Praw Zwierzą (Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Borku koło Bochni), który miał na celu uwrażliwić dzieci na los psów mieszkających w schronisku. Dzieci zajęły pierwsze, drugie miejsce oraz wyróżnienia.

Dnia 04.10.2018 r. z okazji Światowego Dnia Zwierząt gr. III wybrała się na wycieczkę do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Borku koło Bochni. Celem wycieczki było stworzenie sytuacji edukacyjnej budującej wrażliwość dziecka w odniesieniu do otaczającego środowiska ze szczególnym zwróceniem uwagi na życie bezdomnych zwierząt. Pracownicy Schroniska zapoznali dzieci z zasadami bezpieczeństwa podczas pobytu wśród zwierząt: „Jak dzieci nie powinny odnosić się do psa” oraz „Jak dzieci powinny odnosić się do psa”. Dzieci miały okazję zobaczyć warunki życia psów i kotów zamieszkujących w placówce.

Z okazji Dnia Kundelka 25.10.2018 r. dzieci z gr. III uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w ramach projektu, którego celem jest niesienie pomocy potrzebującym zwierzakom oraz nauka właściwego zachowania wobec nich.

Dzieci nieustannie są zachęcane do niesienia pomocy zwierzętom w trakcie zimy, dostarczanie do schroniska karmy oraz akcesoriów. Niektóre dzieci zaadoptowały zwierzęta z wyżej wymienionego Schroniska.

Komentarze
Wyślij wiadomość do Marlena Rynowska-Wołos