Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Nowoczesne technologie w przedszkolu


Wpis dodał(a) Kamila Marciniak 8 miesięcy temu, wyświetleń 452


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dla dzieci w wieku przedszkolnym nowe technologie są tak naturalne jak dla nas dorosłych radio, czy druk. Większość uznaje je za coś oczywistego, bo spotyka je na co dzień i prawie wszędzie. Dlaczego nie miałyby z nich skorzystać w przedszkolu?

Przeglądając postawę programową wychowania przedszkolnego rzeczywiście nie znajdziemy bezpośrednich zapisów, czy też zaleceń dotyczących wykorzystania TIK w przedszkolu. 

Natomiast jednym z obszarów kształcenia, które mają prowadzić do ich realizacji możemy znaleźć zapis mówiący o wspomaganiu rozwoju umysłowego dzieci poprzez zabawy konstrukcyjne, budzenie zainteresowań technicznych oraz wprowadzanie dzieci w świat urządzeń technicznych.

TIK wprowadzajmy stopniowo i stosujmy umiejętnie i z umiarem. Najlepiej nowe technologie potraktować, jako narzędzia, które pomogą nam wspierać rozwój przedszkolaków. Warto wykorzystywać je przy każdej okazji, gdy ma to sens, integrując je z różnymi obszarami edukacji.

Dlatego też tablica interaktywna, robot edukacyjny PHOTON czy pianino KOLOROWE DŹWIĘKI są dla mnie tylko narzędziem, swojego rodzaju uatrakcyjnieniem zajęć m.in. przy omawianiu matematycznych pojęć takch jak orientacja w schemacie ciała, rozróżnianie strony prawej i lewej, posługiwanie się określeniami położenia, wielkości czy klasyfikacji przedmiotów ze względu na jakąś ceche, utrwalania nazw figur geometrycznych oraz powtarzanie prostych rymów i wzorów rytmicznych. 

Zachęcam i polecam te urządzenia :).

Komentarze
Wyślij wiadomość do Kamila Marciniak