Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Książka dla szpitala


Wpis dodał(a) Monika Kłodawska 5 miesięcy temu, wyświetleń 98


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W roku szkolnym 2018/2019 w Publicznym Przedszkolu im. Juliana Tuwima w Łabiszynie w miesiącach listopadzie i grudniu przeprowadzono akcję „Książka dla szpitala”. Jako koordynator akcji nawiązałam współpracę z naczelną pielęgniarką Szpitala Dziecięcego przy ul. Chodkiewicza w Bydgoszczy.

Akcja „Książka dla szpitala” przeprowadzona została w myśl idei:

„Dzieciństwo to czas radości, miłości, ale dla małych pacjentów to czas nadziei na wyleczenie”.

W każdej grupie nauczyciele przybliżyli przedszkolakom cel akcji „Książka dla szpitala”. Dodatkowo w grupie "Motylki" zostały przeprowadzone zajęcia pt. "Chory kolega", które miały na celu przybliżenie dzieciom celu akcji.

Chętne dzieci wykonały kartki z pozdrowieniami dla małych pacjentów. Na każdej gazetce zawisł plakat propagujący akcję „Książka dla szpitala”, niektóre grupy dodatkowo według własnego pomysłu ozdobiły gotowy plakat.

Rodzice wszystkich grup przedszkolnych z dziećmi wspierali akcję przynosząc książki nowe oraz używane w bardzo dobrym stanie. Łącznie udało się zebrać 284 książki, które zostały przekazane Szpitalowi Dziecięcemu przy ul. Chodkiewicza w Bydgoszczy. Książki przekazałam na ręce naczelnej pielęgniarce. Dzieci ze szpitala bardzo ucieszyły się z podarowanych im kartek wykonanych własnoręcznie przez naszych przedszkolaków.

 

Komentarze
Wyślij wiadomość do Monika Kłodawska