Sprawozdanie z Przedszkola przy Szkole Podstawowej w Borui Kościelnej

Wpis dodał(a) Emilia Raczkowiak

Przedszkolaki z najmłodszej grupy "Żabki" -3latki
z Przedszkola przy Szkole Podstawowej im Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej
wraz z wychowawczynią mgr Emilią Raczkowiak przystąpiły do projektu "Bliżej Pieska".

W ramach realizacji założeń projektu nauczycielka stworzyła dzieciom możliwość niesienia pomocy potrzebującym zwierzakom oraz ukazala właściwe zachowania wobec zwierząt.

Na terenie przedszkola zorganizowana została akcja "Przedszkolaki pomagają zwierzętom", do której zachęcono dzieci wraz z rodzicami. W ramach tej akcji zebrano karmę, miski, psie zabawki, koce i legowiska. Wszystkie podarunki przekazane zostały zwierzętom, które są pod opieką Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom "ŁAPA" w Nowym Tomyślu.

Przedszkolaki wzieły udział w wycieczce do pobliskiego parku, gdzie szukały leśnych zwięrząt i poznały zasady zachowania na terenie zamieszkałym przez zwierzęta leśne.

Niezwykle istotna była wycieczka do Nadleśnictwa w Porażynie i spotkanie z Leśniczym. Żabki poznały naturalne środowisko życia zwierząt leśnych, nauczyły się właściwego zachowania wobec zwierząt, a to wszystko za sprawą prelekcji Pana Leśniczego i spaceru po lesie. Po wycieczce wielu chłopców deklarowało, że zostaną Leśniczymi bo kochają zwierzątka:)

Ponadto nauczycielka przeprowadziła cykl zajęć i zabaw mających na celu ukazanie wychowankom właściwych zachowań wobec zwierząt i rozbudzenie w nich miłości i szacunku do zwierząt. Wszystkie prezentowane wartości zobrazowane zostały w Kodeksie właściwego zachowania wobec zwierząt.

Dziękujemy organizatorom projektu za wspaniałą przygodę, którą zamierzamy kontynuować przez cały rok szkolny.

mgr Emilia Raczkowiak

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Emilia Raczkowiak

do Emilia Raczkowiak