Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bliżej Pieska u Króliczków w Przedszkolu nr 39 w Rybniku


Wpis dodał(a) Alicja Rydzewska
rok temu, wyświetleń 251


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Jak co roku, grupa pracująca z panią Alicją Rydzewska realizuje projekt Bliżej Przedszkola BLIŻEJ PIESKA. W tym roku oprócz zajęć dotyczących zachowania dzieci względem psów, opieki, potrzeb zwierząt, zdrowia odbyły się zajęcia z prawdziwym psim terapeutą, na które grupa integracyjna KRÓLICZKI wraz z paniami Alicją Rydzewską, Justyną Ryszewską - Banko oraz Aleksandrą Toton zaprosiły wszystkie dzieci z przedszkola. Opiekunka COSMO, bo tak wabił się "psi terapeuta" opowiedziała o psiakach, o ich potrzebach, wymaganiach, opiece, zabawach i pracy. Potem była zabawa z Cosmo. Nauczyliśmy się, że zabawa psów nie polega tylko na bieganiu, ale również na myśleniu. Można nauczyć psy wielu sztuczek. Na zakończenie zajęć kazda grupa mogła zrobić sobie z Cosmo fotkę, a KRÓLICZKI wręczyły prezent. Zajęcia z Cosmo to nie koniec projektu. Dzieci poznały tez zasadę "żółtej wstążki", czyli by nie podchodzić do zwierząt, które taką posiadają. Króliczki zorganizowały także zbiórkę rzeczy dla Zwierząt ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Rybniku.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Alicja RydzewskaWyślij wiadomość
do Alicja Rydzewska

Komentarze

Wyślij wiadomość do Alicja Rydzewska