Przedszkole Bajka - Bliżej Pieska

Wpis dodał(a) MARTA KARASZEWSKA

Jednym z głównych celów naszego przedszkola jest uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt. Dlatego też postanowiliśmy wziąć udział w projekcie Bliżej Pieska. Priorytetowym działaniem naszej placówki jest zbiórka karmy i sprzętu dla fundacji „Animals” w Gorzowie Wlkp. Od kilku lat organizujemy również zbiórkę suchego chleba dla zwierząt leśnych w nadleśnictwie. Co roku odwiedzamy gospodarstwo agroturystyczne w Czelinie gdzie mieści się mini ZOO oraz największe w Polsce stado reniferów. Nasze przedszkolaki wiedzą, że w okresie zimowym zwierzętom należy się szczególna uwaga ze strony człowieka i dlatego gościliśmy przedstawiciela Parku Narodowego Ujście Warty. Dzieci z wszystkich grup wiekowych wzięły udział w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych. Zapoznały się ze sposobami przygotowywania ptaków do zimy, rozpoznawały i nazywały różne ptaki, miały też okazję obejrzenia i zbadania różnorodnych ptasich piór. Przedszkolaki dowiedziały się, czym należy karmić ptaki, aby im nie zaszkodzić. Wiedzą również, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. O tych szlachetnych zwierzętach wiele dowiedziały się na zajęciach Dogoterapii, które zostały przeprowadzone w latach wcześniejszych w naszym przedszkolu. Z uwagi na udział w projekcie w tym roku szkolnym również zostaną przeprowadzone zajęcia z pieskiem.

„Kiedy patrzę w oczy zwierzęcia, nie widzę w nim zwierzęcia. Widzę istotę żywą. Widzę przyjaciela. Czuję duszę”.
/A.D.Williams/

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od MARTA KARASZEWSKA

do MARTA KARASZEWSKA